Arvamused
Ainult tellijale

Mida teha alternatiivse meditsiiniga?

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi president Evamaria Elisabet Keränen  Foto: erakogu

Arsti eesmärk parimat ravi pakkuda ebaõnnestub, kui ravisoostumus ei ole tagatud arsti ja patsiendi omavahelise koostööga. Alternatiivmeditsiini pakkuvad inimesed on head suhtlejad ja kuulavad patsiente hoolikalt, mistõttu patsientide usk protseduuri kasvab ja platseebo töötab, kirjutab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi president Evamaria Elisabet Keränen.

Tõenduspõhise meditsiiniga puutume kokku alates arstiõppe algusaastatest, kui õpime kriitiliselt analüüsima artiklite tulemusi ning uurime peremeditsiini praktikumis, milline on rahvameditsiini tegelik efektiivsus. Eetikatunnis analüüsime juhtumeid, kus vanad looduslikud ravimeetodid on patsientidele ohtlikuks osutunud. Räägime vaktsineerimisest peaaegu igal kursusel ja näeme ka vahel haiguseid, mida vaktsineerimisega ennetada on võimalik. Kogu arstiõpe on ehitatud üles tõenduspõhisele meditsiinile andes tulevastele arstidele vajalikud teadmised ja oskused selle kasutamiseks.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee