Siret Trull • 10 aprill 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Lõuna-Eesti haigla tegi mullu rekordmahus ületööd

Lõuna-Eesti haigla juhatuse liige Arvi Vask  Foto: Raul Mee / Äripaev

Lõuna-Eesti haigla tegi 2018. aastal 1,9 miljoni euro ulatuses ületööd, mis oli rekordiline nii eelnevate aastate arvestuses kui ka kõigi Eesti haiglate lepinguproportsioone arvestades.

„Lõuna-Eesti haigla võimekus ja patsientide ravivajadused olid jätkuvalt suuremad kui haigekassapoolne ravijuhtude rahastamine. Haigekassa ei arvesta lepingute ja rahavoo planeerimisel patsientide tegeliku ravivajadusega, vaid lähtub eelnevatel aastatel välja kujunenud nn rahastatud nõudlusest,“ märgitakse haigla majandusaasta aruandes. Eeltoodust tulenevalt oli haigla sunnitud tegema eelmisel aastal ületööd 1,9 miljoni euro ulatuses (ületööd rahastatakse üldjuhul koefitsiendiga 0,7, statsionaarset ravi koefitsiendiga 0,3), mis oli rekordiline nii eelnevate aastate arvestuses kui ka kõigi Eesti haiglate lepinguproportsioone arvestades. Ületöö tulenes otseselt elanikkonna erakorralise ja vältimatu arstiabi vajadusest. Haiglaravi vajanutest moodustasid 87% erakorralised haiged.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee