Kliinikumi preemia pälvis Rein Teesalu

11. mail Tartus peetud SA Tartu Ülikooli Kliinikumi konverentsil
“Tiigrihüpe Eesti Tervishoius” anti üle ka seekordne kliinikumi
preemia. Tänavu juba üheksandat korda üle antud preemia laureaat on
prof. emer. Rein Teesalu.

Emeriitprofessor Rein Teesalu on silmapaistev klinitsist ja teadlane. Alates 1968. aastast on tema professionaalne tegevus olnud seotud Tartu ülikooli ja kliinikumiga- öeldakse kliinikumi asjakohases pressiteates.

Rein Teesalu lõpetas TRÜ arstiteaduskonna 1964. aastal- kaitses meditsiinikandidaadi kraadi 1971. aastal ja meditsiinidoktori kraadi 1981. aastal.

Professor Rein Teesalu panus Eesti tervishoiu arendamisse ei piirdu tema tegevusega Tartu ülikooli arstiteaduskonnas ja kliinikumis. Tema kunagised tööaastad endise Tallinna Kiirabihaigla baasil on andnud kaaluka panuse tänapäevase kardioloogia ja intensiivravi arendamisse väljaspool Tartut- eeskätt Põhja-Eestis ja Tallinnas- seisab pressiteates.

Prof. Teesalu juhendamisel on kaitstud üheksa doktoritööd ning lähiajal on lisandumas veel töid. Tema teaduspublikatsioonide üldarv on 339- sealhulgas 125 publikatsiooni on ilmunud rahvusvahelise levikuga ajakirjades. Ta on kirjutanud seitse monograafiat- mis on mõeldud õppevahendiks üliõpilastele ja samuti praktiseerivatele arstidele.

Professor Rein Teesalu arstlik kogemus- väsimatust eneseharimisest sündinud laiaulatuslikud professionaalsed teadmised ja analüütiline meel on see kvaliteet- mida hindavad kõrgelt tema kolleegid ja õpilased.

<strong>MU</strong>

 

<strong><u><br /></u></strong><strong><u>Varasematel aastatel on kliinikumi preemia pälvinud:</u></strong>

* prof. <em>emer</em>. Arvo Tikk<br /> * prof. <em>emer.</em> Endel Tünder<br /> * prof. emer. Vello Salupere<br /> * prof. emer. Ain-Elmar Kaasik<br /> * dr Vello Ilmoja<br /> * prof. Toomas Sulling<br /> * prof. emer. Lembit Allikmets<br /> * prof. emer. Karl Kull

<em>Allikas: TÜ kliinikum</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.