Projekt „Õed tagasi tervishoidu“ tõi tervishoidu tagasi 21 õde

Ida-Tallinna Keskhaigla
Ida-Tallinna Keskhaigla

Neljapäeval, 14. jaanuaril kell 15 toimub Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis „Õed tagasi tervishoidu“ projekti pidulik lõpetamine. Projekti raames läbi viidud koolitus valmistas õendussektoris pikemat aega mittetöötanud õdesid ette õe teooria- ja praktikaeksamiks, et nad tööturule tagasi tuua.

Viimastel aastatel on õdede väljaränne Eestist suurenenud ja paljudes tervishoiuasutustes ei jätku õdesid piisaval arvul. Üheks lahenduseks on tuua Eesti tervishoidu tagasi õdesid, kes on õe kutsetööst eemal olnud. Teoreetiline ja praktiline koolitus „Õed tagasi tervishoidu“ andis võimaluse tuua tööturule tagasi 21 õde, kes ei olnud tervishoiutöötajate riiklikusse registrisse kantud ega töötanud õena.

„Tegemist oli ainult võitjate projektiga. Kõrgkoolil on hea meel, et saime omalt poolt senisest veidi erineval moel panustada juba kroonilise õdede puuduse leevendamisse, koostada vastav õppekava ning see motiveeritud õppijatega ellu viia,“ ütles Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse õppetooli juhataja Kristi Puusepp. 

„Pikemat aega õe tööst eemalolijad said läbitud kursuse kaudu kaasajastada aastate jooksul võib-olla natuke rooste läinud teadmisi,  samal ajal harjutada vajalikke käelisi oskusi tänapäevaste vahenditega ja saavutada seejuures piisav vilumus.  Eesti riik on saanud tagasi kindla käe ja meelega õed, kes tahavad tervishoidu tagasi pöörduda. Kõike seda tehti patsiendi heaks,“ lisas Kristi Puusepp. 

Õpe, mahus 30 Euroopa ainepunktisüsteemi ainepunkti, toimus septembrist detsembrini ja õppeajal maksti osalejatele stipendiumi. Projekti rahastas ja kutsus ellu Sotsiaalministeerium.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.