Süüdistused Riina Raudsiku vastu varisesid kokku

Jüri Tervisekeskus OÜ perearst Riina Raudsik.
Jüri Tervisekeskus OÜ perearst Riina Raudsik.

Arstide Liit pööras perearst Riina Raudsikule (64) selja, kuid tema raamatul „Energiakriis“ läheb juba neljas trükk ning see on aasta enimmüüdud raamatute esikolmikus.

Sel päeval, vaiksel neljapäeval ei ole Jüri tervisekeskuses perearst Riina Raudsiku vastuvõttu. Ta on haige.

Samamoodi ei ole vastuvõttu ka sama tervisekeskuse perearstil Kaarel Tammel. Ka tema on haige. Doktor Tamm lahkub 1. aprillist töölt, ta annab oma nimistu üle teisele arstile.

Nii Kaarel Tamm kui ka Riina Raudsik on õppinud Tartu ülikoolis kirurgideks, on kauaaegsed elukaaslased. Mõlemad kuuluvad Jüri Tervisekeskuse juhatusse. Nad on pika kooselu jooksul kolm korda saanud lapsevanemateks, kuid üle elanud traagilisima – nad on matnud kaks oma last. Esimene laps suri teisel elupäeval (arstid ei suutnudki põhjust välja selgitada), teine laps sündis eluks sobimatu südamerikkega ning suri kaks kuud hiljem.

Riina Raudsiku nimi sai laiemale avalikkusele teatavaks möödunud aasta septembris, kui ajakirjanik Tuuli Jõesaar avastas, et Raudsik kuulus Facebooki internetikeskkonnas kemikaale MMS ja DMSO (naatriumkloriti vesilahus ja dimetüülsulfoksiid – ained, mille mõju üle vaieldakse kogu maailmas) ravimeetodina pooldajate gruppi. Samuti avastas Jõesaar, et Raudsik on kirjutanud eessõna aluselist eluviisi propageerivale R. O. Youngi raamatule „pH ime“.

Mõni päev hiljem alustas Terviseamet menetlust, kaks nädalat hiljem kutsuti Raudsik vaibale. Raudsik meenutab, et sealne ülekuulamine oli karm nagu gestaapos.

Nüüd, pool aastat hiljem on süüdistused kokku vajunud.

Terviseamet tuvastas, et Raudsik ei ole kunagi andnud kellelegi MMSi ega ka soovitanud seda võtta. Samuti ei tuvastanud politseiuurimine, et MMS oleks mürgine või et keegi Eestis on selle tõttu mürgistuse saanud. Selles valguses ei saa ette heita ka raamatule „pH ime“ eessõna kirjutamist.

Edasi loe Eesti Ekspressist

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.