Jesse: lepingut me ootama ei jää

Terviseala asekantsler Maris Jesse
Terviseala asekantsler Maris Jesse

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse sõnul ei jääda ootama kollektiivlepingut selleks, et meedikute palgatõusu komponenti muuta.

Jesse selgitas, et tervishoiuteenuste hindades sisalduva palgakomponendi muutus on jätkuvalt vajalik, kuid kõiki variante arutab haigekassa nõukogu oma korralisel koosolekul 17. veebruaril 2017. "Kollektiivleppe sõlmimise aega ei oska praegu keegi ennustada, seetõttu ei pea mina mõistlikuks seda ootama jääda," märkis ta.

Jesse meenutas, et tervishoiu rahastamise teemat arutab valitsus kevadel. "Oleme sellest tervishoiutöötajate ühendustega mitmel nõupidamisel rääkinud ning juba varem öeldule praegu midagi lisada ei ole," märkis Jesse. 

Arstide liidu president Lembi Aug ütles Meditsiiniuudistele varem, et hetkel ei ole neil aktiivset koostööd tervishoiukorralduse muutuste asjus, ei ole ootamas kuupäevi või koosolekuid selle arutamiseks.

Haiglate liit lükkas lepitaja ettepanekud kollektiivleppes tagasi ületöö koefitsientide tõttu. Maris Jesse lisas selle kohta, et lepingumahtu ületava töö tasumisel rakendatavad koefitsiendid pole olnud varasemate kollektiivlepingute osa. "Ma ei pea ka praegu õigustatuks selle lisamist töövõtjate ja tööandjate vahelisi suhteid reguleerivasse dokumenti," lausus ta. "Koefitsientide üle arutamiseks on teised koosolekud ja need on sätestatud teistes dokumentides."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.