Valgas jäid otsad lahti

Minister Jevgeni Ossinovski on seisukohal, et poliitikud meditsiinilistesse otsustesse sekkuda ei tohi. Pildil Valga haigla juht Marek Seer, haigekassa juht Rain Laane ning tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.
Minister Jevgeni Ossinovski on seisukohal, et poliitikud meditsiinilistesse...

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski käis eile Valga ja Põlva haiglas osapooltega sünnitusosakonna tulevikku arutamas. Järgmiseks käib kliinikum välja edasise tegevusplaani.

Üksmeelele sünnitusosakonna jätkamise või sulgemise osas osapooled ei jõudnud.  Ainukese kokkuleppena käib Tartu ülikooli kliinikum välja konkreetse plaani, milline saab olema Valga haigla tulevik. Jevgeni Ossinovski ütles koosoleku järel, et enne neid plaane ei saa nõnda kaalukat otsust vastu võtta, kirjutas Lõuna-Eesti Postimees.

Esimene plaan puudutab seda, mis mahus ja millisel viisil saab Valga haigla pikaajaliselt toimida. „Teisest küljest käiakse välja konkreetne plaan ja arutatakse kohaliku kogukonnaga läbi rasedate jälgimist siin kohapeal ja seda, millisel viisil võiks see teenus toimida juhul, kui langetatakse otsus sünnitusabi Valgas sulgeda,” lausus Ossinovski. Kui kaua plaanide tegemine aega võtab, on ministri sõnul kliinikumi otsus.

Raha pole argument
Minister ütles, et konkreetse suunisega osakonna tuleviku osas ta koosolekule ei tulnud. „Need otsused on haigla nõukogu pädevuses vastavalt seadusele. Poliitikud meditsiinilist kvaliteeti puudutavatesse otsustesse ei sekku ja sekkuda ka ei tohi.”

Küll ütles ta, et raha ei saa olla sulgemiseks argument. „Valgal (sünnitusosakonnal -- toim) on puudu 65000 eurot aastas. See kindlasti ei saa olla sünnitusabiteenuse lõpetamise põhjuseks.”

Valga haigla juhataja Marek Seer täpsustas, et sünnitusosakond jäi eelmisel aastal miinusesse pisut üle 64 000 euroga. Selle aasta miinus tuleb sünnitajate arvu samaks jäädes veel suurem, kuna tänavu 1. aprillist kerkivad tervishoiutöötajate palgad. Haigekassa maksab iga sünnituse pealt haiglale tänavu 1064 eurot, sünnitusi toimus haiglas mullu 138. Umbes 300 sünnitust aastas oleks aga piir, mille pealt on võimalik teha ka investeeringuid.

Samuti lisas Ossinovski, et kogukonda pole sulgemisplaani juures õigeaegselt kaasatud. „Inimesed koguvad tuhandete kaupa allkirju, et neid kuulataks ära. Ei pea niimoodi Eesti riigis käima. Oli teada, et see on oluline ja emotsionaalne teema. See tuleb enne läbi rääkida.”

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.