Ainult tellijatele
Autor: Violetta Riidas • 16. august 2018
Ainult tellijatele

Kas ravimiesindaja võiks töötada ka apteekrina?

Ravimitootjate Liidu Eetikakomiteele esitati küsimus, kas ravimiesindaja, kes on ühtlasi ka proviisor, võib teha apteegis öövahetusi ja seda juhul kui apteek ei kuuluks ravimiesindaja piirkonda.
Autor: Andras Kralla / ÄP

Ravimitootjate liidu eetikakomiteele esitati küsimus, kas ravimiesindaja, kes on ühtlasi ka proviisor, võib teha apteegis öövahetusi ja seda juhul kui apteek ei kuulu ravimiesindaja piirkonda.

Ravimitootjate liidu eetikakomitee liikmete sõnul on sarnast juhtumit arutatud ka aastal 2010, mil ravimifirma esindaja töötas samal ajal nii arsti kui ka ravimiesindajana. Tookord jõudis REK otsusele, et tegemist on koodeksi art. 14.2 rikkumisega, mille kohaselt lasub ravimifirmal täielik vastutus huvide konflikti vältimise eest ravimiesitleja töö ning ravimite väljakirjutamise (ehk arstitöö) vahel. Ravimite müügitööga tegelev ravimifirma töötaja ei tohi töötada samaaegselt ravimite väljakirjutamise või väljastamise õigust omaval ametikohal ning ei tohi ka olla majanduslikult huvitatud (palgaskeemid, boonused jne) ravimite müügist, mille väljakirjutamist ta saab mõjutada samaaegselt kutsetööd tehes. Samuti sätestab koodeksi art. 17 ravimisendaja tegevuse piirangud.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Hanna SultsMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 385
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708