Meditsiiniuudised  • 4 juuni 2019 08:24
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Aktsiisitõusuga rahastab Soome reforme tervishoius ja hariduses

Eestis alkoholiaktsiisi langetamisele suuna võtnud valitsus võib kergemalt ohata – vähemalt põhjapiirilt vastulangetusi oodata ei ole, sest Soome uus valitsus on otsustanud aktsiise hoopis tõsta, et rahastada ambitsioonikaid reforme tervishoius ja hariduses.

Uus valitsus teeb lõpu kaheksa aastat kestnud kokkuhoiupoliitikale ning kasvatab riigisektori kulutusi 1,2 miljardi euro võrra aastas. Kulude katmiseks kavatsetakse nelja aasta jooksul tõsta makse 700 miljoni euro ulatuses, teiste seas kerkivad Eestis põhjasuunalist piirikaubandust üleval hoidvad alkoholi ja tubakatoodete maksud, vahendas Äripäev portaali YLE.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee