Autor: Violetta Riidas • 30. mai 2008
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfondi toetati 2007. aastal kokku 6,4 miljoni krooniga

Tallinna Lastehaigla Toetusfond kuulutas tänasel pidulikul tänuõhtul Raekoja saalis välja 2007. aasta Aasta Toetajad, Aastate Toetajad, Aasta Kuldsponsorid ning Aasta Hõbesponsorid.

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfondi 2007. aasta Aasta Toetajad olid Inna ja Aadu Randpalu ning Aadu Luukase Fond.

„Annetuste kogusumma oli möödunud aastal 6,4 miljonit krooni – kasv võrreldes 2006. aasta 4,8 miljoni krooniga on olnud märgatav,“ lausus Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „Mul on hea meel, et üha enam on toetajate seas eestlasi ja Eesti ettevõtteid, kellele tänasel tänuõhtul omalt poolt aitäh ütleme. Lastehaigla toetusfondile on tähtsad kõik – nii suur- kui väikesed toetajad, sest laste tervisesse investeerimine vajab pidevat tööd. Meie lapsed ei ole mitte ainult meie tulevik, vaid ka olevik – me kõik peame hoolitsema nende tervise eest nii palju kui vähegi saame.“„Eelmisel aastal kogutud raha eest osteti haiglale eelkõige tähtsaid tehnoloogilisi vahendeid. Toetusfondi kogutud raha eest oli Tallinna Lastehaiglale kõige suurem ost uus reanimobiil. Samuti aitas toetusfond tasuda onkoloogiaosakonna patsientide ravimite ja ravi eest välismaal ning toetada personali koolitust. Lisaks soetati haiglale ka monitorid, tüpanomeeter ja OAE aparaat, CPAPid, Bilichek analüsaator, insuliinipumbad, transportventilaator, elektrokardiograafi ja holtersalvesti, vee destilleerimisaparaat, lisatöökoht kromosoomianalüüsi süsteemile,“ rääkis Inna Kramer.2005. aastal tehti Tallinna Lastehaigla lastereanimobiiliteenistusele 331 väljakutset üliraskes seisundis patsiendi juurde. Lisaks eelnevale ka vastsündinute transport Tallinna sünnitusmajadest Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonda. Lastereanimobiilis peab olema valmisolek praktiliselt kogu III astme intensiivravi mahu tagamiseks lastele vanuses 0 päeva kuni 16 aastat – täismahuline monitooring, sh otsese arteriaalse vererõhu jälgimine, juhitava hingamise võimalus, infusiooni, kardiotoonilise ja vasoaktiivse ravi ning aspiratsiooni võimalus, inhalatsioonina ravimite manustamise võimalus. Varustus peab sisaldama kõike vajalikku juhitavale hingamisele viimiseks (intubatsiooni ja ventilatsiooni vahendid), tsentraalveeni ja arteri kanüleerimiseks. Ülejäänud sõitudest põhiosa moodustavad narkoosiga seotud uuringute transpordid – lastereanimobiili brigaad teeb ka plaanilised narkoosid lastele, mis on vajalikud näiteks magnetresonants-tomograafia või kompuutertomograafia läbiviimiseks.

Liitu Meditsiiniuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Meditsiiniuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708
TellimiskeskusTel: 667 0099