• 27.04.12, 15:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Esteetiline meditsiin: uus ravimikandidaat lõuaaluse rasvakihi vähendamiseks

Kaks Euroopas tehtud kolmanda faasi kliinilist uuringut, milles vaadeldi ravimikandidaati ATX-101, näitasid positiivseid tulemusi lõuaaluse rasvakihi vähendamisel.
Bayer teatas 24. aprillil 2012 a kahe Euroopas tehtud kolmanda faasi kliinilise uuringu edukast lõpuleviimisest – neis uuringutes vaadeldi ravimikandidaati ATX-101 ehk süstitavat ravimit, mis aitab vähendada soovimatut lõuaalust rasvakihti. Uuringuandmete analüüs näitas, et ravimikandidaat ATX-101 saavutas esmase tulemusnäitaja, olles lõuaaluse rasvakihi vähendamisel statistiliselt olulisel määral (p<0.001) tõhusam kui platseebo. Esmase tulemusnäitaja hindamiseks kasutati kahte skaalat: lõuaaluse rasvakihi hindamine raviarsti poolt viiepalliskaalal (Clinician-Reported Submental Fat Rating Scale ehk CR-CMFRS) ning patsiendi rahulolu hindamine seitsmepalliskaalal (Subject Satisfaction Rating Scale ehk SSRS). Ravimikandidaat ATX-101 saavutas ka teisese tulemusnäitaja, näidates võrreldes platseeboga statistiliselt oluliselt paremaid tulemusi (p<0.001) patsiendi poolt raporteeritud ravitulemustes (Patient-Reported Outcome ehk PRO). Neid tulemusi kinnitas ka nihikuga mõõdetud lõuaaluse rasvakihi paksuse vähenemine (p<0,025). Heakskiidu saamise korral on ATX-101 esimene uue klassi esteetiline ravim, mis võimaldab vähendada lõuaalust rasvakihti mittekirurgiliselt. Ravimi ATX-101 kliiniline väljatöötamine toimub Bayeri ja ettevõtte KYTHERA Biopharmaceuticals vahelises koostöös.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele