Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Arvamus: Muudatused ravimiseaduses aitavad riske vähendada
Ravimiseadust muudetakse seoses Euroopa Liidu liikmesriikide jaoks kohustusliku direktiivi (2010/84/EL) muutusega. 21. juulist jõustuvate muudatuste peamine eesmärk on tugevdada ravimite ohutuse järelevalvesüsteemide toimivust ning kaitsta sellega paremini rahva tervist.
Kuigi suurel määral kehtivad ka tänasel päeval samad nõuded, ei olnud need Euroopa Komisjoni hinnangul piisavad. Nimelt on Komisjoni andmetel hinnanguliselt 5% kõigist hospitaliseerimistest tingitud ravimite kõrvaltoimetest ning 5% haiglaravil olevatest patsientidest saavad kõrvaltoime ravimite kasutamisest. Haiglas surmade põhjustest on ravimitest tingitud kõrvaltoimed 5ndal kohal. Kõrvaltoimetest tingitud haigusseisundite ravi ja hooldus läheb aastas maksma 79 miljardit €. Nii kõrvaltoimete äratundmisel, riskide avastamisel kui ka nende vähendamisel annab seega palju veel ära teha.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Meditsiiniuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.