• 11.10.12, 14:18
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Koolides algas lastevanemaid kaasav alkoholiennetuse programm

Tervise Arengu Instituut alustas sellest õppeaastast Eesti koolides alkoholiennetuse programmi „Efekt“ läbiviimist, mille põhieesmärk on vähendada noorte alkoholi tarvitamist ning edasi lükata esmakordselt alkoholi tarvitamise vanust, tugevdades lastevanemate oskusi lapsega alkoholist rääkida ja reegleid seades. Tegemist on esimese korraga, mil sellist lähenemist noorte alkoholi tarvitamise vähendamiseks Eestis kasutatakse.
Programmi eestvedaja, Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Mariliis Taela sõnul on „Efekt“ Rootsis, Örebro ülikooli teadlaste poolt välja töötatud ennetusprogramm, mida on tulemuslikult läbi viidud lisaks Rootsile veel Soomes, Norras, Valgevenes, Hollandis, Ühendkuningriikides, Ameerika Ühendriikides ja Venemaal. „Selle raames korraldatakse kolme aasta jooksul lastevanemate koosolekutel kokku kuus 30-minutilist koosolekut, mille jooksul räägivad spetsiaalse väljaõppe saanud koolitajad vanematele noorte alkoholi tarvitamisest, selle ennetamisest ning vanemate hoiakutest ja suhtumisest noorte alkoholi tarvitamisse,“ selgitas Tael. Koosolekutele lisanduvad edasine suhtlus meili teel ja uudiskirjade saatmine.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele