Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Maarika Nurm: Era- ja HVA raviasutuste koostööst
Keila Taastusravikeskus on olnud Eestis taastusravi arendamisel ja uute metoodikate juurutamisel tegev 1994. aastast, kui Taanis õpitu alusel sai tänapäevase taastusraviga alustatud. Möödunud aja jooksul on välja õpetatud suur spetsialistide meeskond, loodud ajakohased ravitingimused, muretsetud raviks vajalikud vahendid. Keila Taastusravikeskus on saanud õppebaasiks erinevatele taastusravispetsialistidele, samuti residentuuri kohaks arstidele.
Arusaam, et statsionaarne neuroloogiline taastusravi on midagi sanatoorse ja hooldusravi vahepealset, ei ole ammu kohane.
Tänapäevases mõttes on statsionaarse taastusravi näol tegemist aktiivravi liigiga, kuhu võetakse haigeid vastavalt näidustusele ja paranemise prognoosile, kus ravi on korraldatud spetsialistide meeskondliku tegevuse printsiibil, kus meeskonna poolt on vastu võetud taastusravi plaan ja eesmärgid ning ravi tulemust mõõdetakse, kus päevane spetsialistide poolt teostatav aktiivne terapeutiline tegevus kestab eeldatavalt 3–4 tundi.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.