Laste Teatejooks kogus liikumisvõime kaotanud laste raviks 2500 eurot

28.10.2014

Üle-eestilise laste Teatejooksu korraldajad andsid Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele üle 7-aastase Astridi, 14-aastase Gerry ja teiste liikumisvõime kaotanud laste raviks kogutud annetused, mis tänavu ulatusid 2500 euroni. 

Teatejooksu üks eestvedajatest Erik Pallase avaldas tänu kõigile, kes eesmärgile kaasa aitasid. „Suured tänud tuhandetele lastele, kes heategevuse nimel maikuus jooksma tulid, ning kõigile lahketele annetajatele, kes haarasid toru ja annetasid numbrile 900 7777 helistades 7 eurot, paljud teist lausa mitu korda. Tänu teile saavad Astrid, Gerry ja teised liikumisvõime kaotanud lapsed Haapsalus täiendavat teraapiat, mis nende taastusraviks ja arenguks on väga vajalik,“ lausus Pallase. 

Teatejooksuga kogutud annetused jagunevad kolmeks: üks osa 7-aastase Astridi, teine osa 14-aastase Gerry ning kolmas osa teiste väikeste patsientide ravi toetuseks Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuses. Astridil on kaasasündinud aju arenguhäire ja seljaajusong. Kuigi sündides anti talle elulootust vaid mõneks päevaks, liigub rõõmsameelne Astrid täna iseseisvalt ratastooliga, kasutab seisulauda ja astub raami toel ise samme. Enneaegsena sündinud Gerry’l tekkis hapnikupuuduse tõttu ajukahjustus – tal on laste tserebraalparalüüs. Pärast rasket operatsiooni ning pikka taastusravi sai Gerry hakata liikuma kahe harkkepi toel, kuid Teatejooksust kogutavate annetuste abil soovib energiline ja naerusuine poiss hakata kasutama erinevaid innovaatilisi kõnnitreeningu võimalusi, et jõuda lähemale oma unistusele liikuda ühel päeval ainult ühe harkkepiga.

Astridi ja Gerry lugusid saab lugeda kodulehel www.teatejooks.ee/toeta.html . Liikumisvõime kaotanud laste ravi HNRK-s saab toetada annetusega, helistades aastaringselt avatud heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot). 

Eelmisel aastal koguti Teatejooksuga 2000 eurot, mille toel suutis HNRK pakkuda toona toetatud 6-aastasele Erikule, 12-aastasele Artjomile ja teistele lastele lisaks Haigekassa finantseeritud ravile lisavõimalusi vastavalt nende vajadustele. Toetussummade populaarseim kasutusviis on vajalike abivahendite omaosaluse katmine. 

Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi suurim üritus, kus lapsed ise annavad oma panuse heategevuse heaks. Laste heategevussündmusel osales tänavu 9400 last korraga 20 Eesti paigas: Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Raplas, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Sillamäel, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus.  Teatejooksu korraldab spordivõistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting. Teatejooksu suurtoetajad on Kultuuriministeerium, Tallinna Sadam ja Kalev. 

Lisatud foto annetuse üleandmiselt Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses. Foto autor: Veiko Võrklaev 

Lisainfo:
Erik Pallase
Teatejooksu eestvedaja
Tel: 50 21 766

Priit Eelmäe
HNRK juhatuse esimees
Tel: 472 5400
E-post: priit.eelmae@hnrk.ee
www.hnrk.ee

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.