Meditsiiniuudised  • 17 juuni 2019 17:55
Ravimiuudised
Ainult tellijale

Nintedaniib aeglustab forsseeritud vitaalkapatsiteedi vähenemist süsteemse skleroosiga seotud interstitsiaalse kopsuhaiguse patsientidel

Firma Boehringer Ingelheim teatas, et kliinilises uuringus SENSCIS® on süsteemse skleroosiga seotud interstitsiaalset kopsuhaigust (SSc-ILD) põdevatel patsientidel saavutatud esmane tulemusnäitaja – forsseeritud vitaalkapatsiteedi (FVC) languse aastamäära vähenemine (1).

Süsteemne skleroos toob kaasa naha ja teiste elundite, nt südame, kopsude, seedetrakti ja neerude armistumise (fibroosi), mis võib omakorda põhjustada eluohtlikke komplikatsioone.  Foto: PantherMedia

Uuringu tulemused näitavad, et nintedaniib aeglustab platseeboga võrreldes olulisel määral FVC vähenemist SSc-ILD-patsientidel. Pärast 52 nädalat nintedaniibi kasutamist oli patsientidel kopsufunktsiooni (FVC alusel) langus kontrollrühmast 44% väiksem. Need uued andmed avaldati äsja ajakirjas New England Journal of Medicine ja esitati meditsiinikogukonnale Ameerika Kopsuarstide Seltsi rahvusvahelisel konverentsil Dallases.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel. Registreeri oma tervishoiutöötaja registrikood.

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446
Mirjam Esperk
Mirjam EsperkAjakirjanik-toimetajaTel: 56483229
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Maarja Kõrv
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708