Presidendi tervisenäitajad on jätkuvalt normis

Tallinnas Mustamäe haiglas hiljuti tehtud testid näitasid- et
10. mail 77-aastaseks saanud president Arnold Rüütli tervis on hea-
vahendas BNS SL Õhtulehte.

“Absoluutselt kõik näitajad on korras- nii veresuhkur kui ka kolesterool-” ütles ajalehele presidendi kantselei avalike suhete juht Eero Raun. “President ütles- et vanust arvestades on ta arstide sõnul terve. Kõik on normis- ka süda.”

Raun ei olnud nõus riigipea analüüside tulemusi täpsemalt avalikustama- nagu seda mitmetes riikides tehakse. “Teistes maades on teised traditsioonid- meil nii ei ole. Kui inimene satub autoõnnetusse- siis mõjutab see otseselt tema tööd ja see tehakse avalikuks. Analüüside avalikustamine ei ole põhjendatud-” märkis Raun.

SL Õhtuleht kirjutas- et Rüütel on hakanud iga päev tegelema kepikõnniga.

Tervisehädasid on Rüütlil BNSi teatel siiski olnud. 1995. aasta detsembris elas ta üle liiklusõnnetuse- kus parema külje neli ribi mõranesid. 1997. aasta septembris viidi Arnold Rüütel Mustamäe haiglasse infarktieelses seisundis. Rahvasaadik Rüütlile tehti lõikus- kus kuus südamega ühenduses olevat veresoont asendati jalgadelt ja rindkerest võetud veresoontega. Südamega Rüütlil hiljem muret pole olnud.

Hiljuti BNSi ja Faktumi korraldatud telefoniküsitlus näitas- et inimesed pooldavad president Arnold Rüütli kandideerimist teiseks ametiajaks 2006. aastal. Kindlalt toetas Rüütli kandideerimist teiseks presidendi ametiajaks 15 protsenti küsitletutest ning 44 protsendil poleks midagi selle vastu.

Seega suhtuks praeguse presidendi uuesti kandideerimisse positiivselt tervelt 59 protsenti küsitletutest- selgus BNS/Faktumi uuringust. Kokku küsitleti 505 inimest.

Rüütel ise on BNSi teatel lubanud oma otsuse võimaliku presidendiks tagasi kandideerimise suhtes teha järgmisel aastal.<br />

<strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.