ET ilmub jälle

Äsja ilmus trükist ajakiri Eesti Töötervishoid, mille äratas varjusurmast OÜ Lege Artis.

Äsja ilmus trükist ajakiri Eesti Töötervishoid- mille äratas varjusurmast OÜ Lege Artis. Ajakirja toimetuse kolleegiumi esimees- Eesti töötervishoiu veteran professor Hubert Kahn- kellega on värskes ajakirjas Toomas Šalda intervjuu- meenutab- kuidas ta 1993. aastal hakkas Soome Töötervishoiu Instituudi abiga välja andma ajakirja Eesti Töötervishoid- mille teemad olid praegusega üsna sarnased.

2003. aastani andis Eesti Töötervishoidu välja möödunud aastal reorganiseeritud riiklik töötervishoiu keskus. Nüüd jätkab ajakiri Evelyn Aaviksoo vastutaval toimetamisel.

Ajakirja avasõnas lubab toimetus kasulikku teavet nii tööandjatele- töötajatele- töötervishoiu ja -ohutuse spetsialistidele kui ka kõigile teistele- kes teemast huvituvad.

Värvitrükis ajakirja 64-leheküljelises esimeses numbris kirjeldab töötervishoiu valdkonda tööinspektsiooni nõunik Tõnu Vare. Kuigi tööõnnetusi ja kutsehaigusi registreeriti möödunud aastal varasemast enam- saab Vare sõnul rääkida teatud stabiilsusest töökeskkonnas ja töötervishoius.

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri juhatuse liige- sotsiaalministeeriumi tööelu arengu osakonna nõunik Tiit Kaadu kirjeldab Euroopa tööohutuse suundumusi.

Tervishoiuameti töötervishoiu osakonna juhataja- toimetuse kolleegiumi liige Uno Kiplok kirjutab detsibellidest ja hertsidest ja müra piirnormidest töökeskkonnas.

Tallinna tehnikaülikooli töökeskkonna ja -ohutuse õppetooli õppejõud Virve Siirak tutvustab 21. sajandi tööelus levivat nähtust presentismi- mis tähendab- et töötajad on tööl- kuid ei tööta- ei anna oma tööpanust või ei täida oma tööülesandeid. “Olla tööl- kuid mitte töötada - see on ettevõttele majanduslikult kahjulikum kui töölt puudumine-” kirjutab Eesti Töötervishoid.

Ajakirja veergudel tutvustatakse töötervishoiuga seotud uuringute tulemusi- tervishoiualaseid õigusakte ning koolitusinfot. Neli korda aastas ilmuvat ajakirja saab tellida telefonil 627 2105 või internetis aadressil <a href="http://www.tootervishoid.ee">www.tootervishoid.ee</a>. Aastatellimus maksab 380 krooni.

Töötervishoiu ja töökeskkonna infoserver aadressil <a href="http://www.tervishoid.ee">www.tervishoid.ee</a> paistab olevat väsinud- sest viimane uudis on seal 2003. aasta suvest.

<br /><strong>MU</strong>

 

<u>KOMMENTEERIB</u>

<strong>Andres Tiisler-<br /></strong>ajakirja Eesti Töötervishoid vastutav väljaandja:

"OÜ Lege Artis jätkab juba kümme aastat ilmunud Eesti Töötervishoiu väljaandmist. Kui varem oli tegemist rohkem erialaspetsialistidele mõeldud ajakirjaga- siis nüüd on see suunatud eelkõige ettevõtetele neile vajaliku praktilise info edastamiseks. Kuigi sisu fookus on pisut nihkunud- peame ennast ikkagi senise kümneaastase ajalooga ajakirja otseseks järglaseks.<br /> Ajakirja eesmärgiks on koondada töötervishoiu valdkonna info ja edastada oluline kontsentreeritud kujul ühes kanalis ettevõtetele. Praegu ilmub infokillukesi mitmetes kanalites ja väga raske on saada terviklikku pilti.<br /> Seoses töötervishoiu keskuse tegevuse reorganiseerimisega lõppes ka ajakirja väljaandmise riiklik rahastamine. Kuna riik praegu vahendeid ei leidnud- siis otsustas OÜ Lege Artis väljaandmise- sh ka rahaliselt- enda peale võtta. Muutes ajakirja sisu praktilisemaks ja ettevõtetele huvipakkuvamaks- loodame väljaandmiskulud ajakirja tellimistuludest ära katta. Peamisteks tellijateks on ettevõtted."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.