Koodikeskus avaneb juulis Ravimiameti veebiküljel

Valitsus otsustas pärast töö korras täpsustamist heaks kiita riikliku registri, Koodikeskuse asutamise ja registri pidamise põhimääruse kehtestamise. Määrus jõustub 1. juulil 2005.

Valitsus otsustas pärast töö korras täpsustamist heaks kiita riikliku registri- Koodikeskuse asutamise ja registri pidamise põhimääruse kehtestamise- teatas valitsuse pressibüroo. Määrus jõustub 1. juulil 2005.

Registri pidamise eesmärk on võimaldada Eestis kasutatavate ravimpreparaatide- ekstemporaalsete ravimite ning Eesti Haigekassa poolt kompenseeritavate meditsiiniseadmete ja eritoitude üheselt mõistetavat defineerimist kõigis Eesti tervishoiu infosüsteemides ning täpset teabevahetust ja arvepidamist nimetatud ravimpreparaatide ja toodete üle. Registri põhiülesandeks on võimaldada ravimite ja muude registrisse kantud toodete tuvastamist pakendi täpsusega igale pakendile omistatud ainulaadse koodi kaudu- selgitas valitsuse pressiteade.

Määruse jõustumise tulemusena on kõik määruses välja toodud ravimpreparaadid ja muud tooted üleriigiliselt üheselt identifitseeritavad pakendi täpsusega läbi Koodikeskuses oleva ravimikoodi- mille kasutamine on kohustuslik ja kõigile igal hetkel kättesaadav läbi interneti. Registri vastutav ja volitatud töötleja on ravimiamet.

Registri projekteerimiseks ja kasutusele võtmiseks vajalikke töid finantseeritakse ravimiameti ja sotsiaalministeeriumi eelarvest.  

<br /><strong>MU</strong>

<strong><br /></strong> 

KOMMENTEERIB:

<strong>Ly Rootslane<br /></strong>Ravimiameti nõunik:

"Koodikeskuse loomist on oodatud juba mitu aastat. 1. märtsist 2005 kehtima hakanud uus ravimiseadus sätestab- et Ravimiameti juurde luuakse koodikeskuse riiklik register- mille ülesandeks on luua kõikidele Eestis müüdavatele ravimitele ühtne kodeerimise süsteem.<br /> Seaduses on ka kirjas- et koodid peavad olema kõigile huvilistele kättesaadavad alates<br /> 1. juulist 2005- kuid nende kasutamine on kohustuslik alates 1. oktoobrist 2005.<br /> Ravimiamet on 16. juunil loodud registri vastutav ja volitatud töötleja- see tähendab- et Ravimiamet vastutab koodikeskuse käivitamise ja töötamise eest.<br /> Koodikeskuse haldamisega tegeleb registreerimisosakonna spetsialist Merje Ambo- kes töötab Ravimiametis alates aprillist. Merje Ambo on apteegis töötamise kogemusega proviisor ning ta on kiiresti omandanud koodikeskuse käivitamiseks vajalikud teadmised.<br /> Koodikeskuse tarkvara väljatöötamisel on osalenud Ravimiameti- Eesti Haigekassa ja sotsiaalministeeriumi spetsialistid ning apteekrite ja hulgimüüjate esindajad.<br /> Praegu viiakse tarkvarasse sisse veel viimaseid põhimäärusest tulenevaid muudatusi ning 1. juuliks on ravimikoodid avalikud Ravimiameti koduleheküljel <a href="http://www.sam.ee">www.sam.ee</a>.<br /> Koodikeskuse registris on info müügiloaga ravimite kohta- mis saadakse ravimiregistrit ristkasutades- lisaks kajastab register ka infot apteegis valmistatud ning erandkorras arsti või erialaseltsi taotluse alusel sisseveetavate ravimite kohta.<br /> Lisaks ravimitele on registris ka haigekassa poolt kompenseeritavate eritoitude ja meditsiiniseadmete andmed. Iga pakendi kohta on olemas identifitseerivad andmed (ravimi nimetus- ravimivorm- tootja- pakendi suurus jne) ja hulk lisainfot- näiteks soodustuse määrad- patsiendi infoleht- säilitamistingimused.<br /> Koodikeskuse käivitamine on eelduseks retseptikeskuse loomisele ning ravimitealase elektroonilise andmevahetuse hoogustumisele."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.