Ameerika uuendas südamepuudulikkuse ravijuhiseid

Ameerika Südameassotsiatsioon (AHA) ja Ameerika Kardioloogide
Kolledž (ACC) on uuendanud kroonilise südamepuudulikkuse
diagnoosimis- ja ravijuhiseid- kirjutab Medscape.

Juhendi kokkukirjutamist juhatanud dr Sharon Ann Hunt ütles- et alates viimaste juhiste loomisest 2001. aastal on uute ravivõimaluste leidmine teinud arstidele otsuste tegemise palju keerukamaks. Töögrupi arvates lubavad uued võimalused siiski parandada südamepuudulikkusega patsientide elukvaliteeti ning võidelda haiguse levimisega.

Aastatel 1990-1999 on Ühendriikides südamepuudulikkuse kui põhidiagnoosiga haiglas viibinute arv kasvanud 810 000-lt enam kui miljonini. Osalt seletab seda tõusu elanikkonna vananemine- osalt parem müokardi-infarkti järgne elulemus. Südamepuudulikkus esineb viiel miljonil USA elanikul ning igal aastal diagnoositakse 550 000 uut haigusjuhtu. Sel aastal hinnatakse südamepuudulikkusest tingitud otseste ja kaudsete tervishoiukulude suuruseks USAs 27-9 miljardit dollarit.

Eelmiste juhistega võrreldes on nüüd loobutud kongestiivse südamepuudulikkuse mõistest- peegeldamaks haiguse laia spektrit. Uues juhendis soovitatakse ka kasutada vasaku vatsakese tööd toetavaid vahendeid mõnedel kaugelearenenud südamepuudulikkusega patsientidel püsiva ravina - võimalus on hiljuti saanud ka USA ravimiameti heakskiidu.

Juhised on saadaval võrgukülgedel http:// <a href="http://www.americanheart.org">www.americanheart.org</a> ja <a href="http://www.acc.org">http://www.acc.org</a>.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.