Perearstide selts jättis uue juhatuse Rakveres valimata

Eesti Perearstide Seltsi (EPS) üldkoosolekule 30. septembril Rakverre kogunes ligi 300 perearsti, seega jäi kvoorumist sadakond inimest puudu.

Eesti Perearstide Seltsi (EPS) üldkoosolekule 30. septembril Rakverre kogunes ligi 300 perearsti- seega jäi kvoorumist sadakond inimest puudu.

754-liikmelise Eesti Perearstide Seltsi vähem kui pooled liikmed said siiski Rakveres kuulda seltsi esimehe Madis Tiigi hinnangut EPSi aastategevusele- millest jäi kumama mure juhatuse väsimise pärast.

Eesti üht suuremat erialaseltsi- mis saab tuleval aastal 15-aastaseks- on vedanud 2003. aasta oktoobrist alates seitsmeliikmeline juhatus eesotsas Madis Tiigiga.

Möödunud aasta lõpul taandas end juhatuse tööst Tartu linnaarst Sirje Kree. “Seltsi juhatuse liikmena pidanuksin ma justkui taotlema perearstide renditasude maksmisel omavalitsuste poolset rahastamist- kuid- olles ise omavalitsuse ametnik- ei saanud ma asuda seda seisukohta toetama-” viitas Kree huvide konfliktile.

Kree lisas perearstide ühisvõitluses tänavu olulise- kuid lahenduseta jäänud küsimuse kohta veel: “Omavalitsuste ja perearstide koostöö on hädavajalik. Olen arvamusel- et esmatasandi tervishoiuteenust peakski korraldama omavalitsused - esmatasandile kuuluksid nii perearstiabi- hooldusravi kui ka näiteks koolitervishoiuteenus. Alles siis saaksime hakata töötama välja rahastamisskeeme- kus omavalitsused on teenuse kaasrahastajad- olgu selleks siis ruumide rent või midagi muud. Rahastamine käigu ikka koos korraldamisega.”

Kree on EPSi liikmena endiselt seltsiga tihedalt seotud ja aitab üht-teist organiseerida.

Tänavu märtsis märkas Madis Tiik perearstide seltsi kuueliikmeliseks jäänud juhatuses väsimuse märke. “Otsustavatel momentidel leidsid kõik juhatuse liikmed piisavalt aega ja võitlusvaimu seltsi liikmete eest võidelda- kuid pinge kadudes tekkis väsimus ja eesmärgid hägustusid-” rääkis Tiik perearstide ees avameelselt.

Tema hinnangul olid väikse meeskonnaga ette võetud ülesanded liiga suured. Lisaks on juhatuse liikmed peale Tiigi tegevarstid- kes osalevad juhatuse töös ühiskondlikel alustel.

28. augustil toimunud laiendatud juhatuse koosolekul otsustas järelejäänud juhtkond tagasi astuda täies koosseisus: Tarvo Kiudma- Külvi Peterson- Madis Tiik- Anneli Kalle- Diana Ingerainen ja Monika Vask.

Rakveres tänasid perearstid senist juhatust pika aplausiga. Uus juhatus jäi 30. septembril valimata kvoorumi puudumise tõttu ning valitakse tõenäoliselt oktoobri lõpus või novembri alguses- mil on EPSi järgmine üldkoosolek.

Madis Tiik ütles enda jätkamise võimalikkuse kohta juhatuses- et piisava eelarve ja tegusa meeskonnaga on ta valmis jätkama.

EPSi põhikirja järgi valitakse juhatus kolmeks aastaks. 2003. aasta sügisel valitud juhatus oleks saanud jätkata tööd veel ühe aasta.

<br /><strong>MALLE TOOMISTE<br /></strong><a href="mailto:malle@mu.ee">malle@mu.ee</a>

 

 

<strong><u>Perearstide seltsi õnnestumised 2004-2005</u></strong>

* palgaleppe laienemine perearstidele-<br /> * koostöö ajakirjaga Perearst-<br /> * uus kodulehekülg-<br /> * edasiminek kulumudeli metoodikas-<br /> * perearstinduse parem mõistmine sotsiaalministeeriumis.

<em>Allikas: Madis Tiik</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.