Ameerika patsiendid teistest sagedamini hädas ravivigadega

USA patsiendid kannatavad rohkem ravivigade käes, näevad korralagedust arstivisiitidel ning peavad kandma omast taskust suuremaid kulutusi ravile kui mitmes teises arenenud riigis.

USA patsiendid kannatavad rohkem ravivigade käes- näevad korralagedust arstivisiitidel ning peavad kandma omast taskust suuremaid kulutusi ravile kui mitmes teises arenenud riigis- kirjutab Reuters.

Tervishoiualaseid uuringuid rahastav Commonwealth Fund teatas- et 34 protsendile Ühendriikide patsientidest määrati valesid ravimeid või sobimatut ravi- anti teada valed uuringutulemused või viivitati nendega viimase kahe aasta jooksul. Vastav number oli võrdluseks Kanadas 30 protsenti- Austraalias 27 protsenti- Uus-Meremaal 25 protsenti- Saksamaal 23 protsenti ning Suurbritannias 22 protsenti.

Uurijad küsitlesid ajavahemikus selle aasta märtsist juunini telefoni teel patsiente- kes mõne tõsise tervisehäda tõttu vajasid kiireloomulist ravi või hospitaliseerimist.

Korralagedust arsti juures nägid USA patsientidest 33 protsenti- Saksamaal 26 protsenti- Kanadas 24 protsenti- Uus-Meremaal 21 protsenti ning Suurbritannias ja Austraalias 19 protsenti.

USA patsiendid olid kõige rohkem hädas ka ravi maksumusega. Enam kui pooled väitsid- et ei käinud arsti juures või ei võtnud ravimeid raha puudusel. Suurbritannias- kus tervishoiukulusid rahastab riik- võis seda öelda 13 protsendi patsientide kohta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.