Tartu Tervishoiu Kõrgkool pidas sünnipäeva ja esitles uut logo

1. detsembri varahommikul kell kaheksa süüdati tõrvikud ja
hulgaliselt küünlaid Tartus Nooruse tänav 9 maja ees. Kuulda sai
sünnipäevalaulu ja piiluda rohelise operatsioonilinaga kaetud
protseduurilauda. Mis oli teoksil?

Sellel varasel tunnil kogunes koos külalistega maja ette kogu koolipere. Hommikuses hämaruses hoidsid päevast päeva “valgustaja” rollis olevad õppejõud tõrvikuid oma peade kohal. Kõlas traditsiooniline sünnipäevalaul oma kooli üliõpilastelt- millega äratati üles parimas eas õppeasutus - Tartu Tervishoiu Kõrgkool!

Enne sünnipäevakõnedega alustamist tuli aga sooritada nimevahetuse rituaal. Allakirjutanu sikutas põuest välja suuremõõtmelise Tartu Meditsiinikooli reklaamplakati. Kõige staažikam õppejõud Evi Aotäht- kes 34 aastat tagasi asus meditsiinikooli tööle õpetajana- ning esimest õppejõuaastat alustanud Liana Peegel eemaldasid plakatilt Tartu Meditsiinikooli nime. Nimi keerati rulli ja paigutati hõbedakarva vutlarisse- mis usaldati haldusdirektorile- ootama õiget aega uue koolimaja nurgakivi paigaldamiseks.

Rektori kt Anneli Kannus rääkis oma avakõnes kõrgkooli uuest logost: süda- mida ümbritseb<br /> @-märk- kujutab eluspiraali- ühendades uut ja parima osa vanast. Samuti tehti kummardus kõrgkooli juurtele. Tartu Meditsiinikoolist sai Tartu Tervishoiu Kõrgkool 2005. aasta 29. augustil - järjepidevus aga säilis ning kooli algusaastaks on endiselt 1811. Seega peeti tänavu juba 194. sünnipäeva. Heal lapsel mitu nime - uus nimi on läbi sajandite püsinud koolil juba kümnes.

Ürituse kulminatsiooniks ehk majatahvlilt katte eemaldamiseks läksid Anneli Kannust assisteerima õppeprorektor Anneli Lorenz ning arendusprorektor Merle Varik. Kõik osalised asetasid ette maskid ning “keisrilõige” võis alata. Elegantselt skalpelli liigutades ilmus külaliste ette uue logoga Tartu Tervishoiu Kõrgkooli majatahvel.

Seejärel- nagu sünnipäevadel ikka- kutsuti tuppa sooja- pakuti 60 kilo kaaluvat torti ning muud head-paremat. Rektori juhtimisel tegid auväärt külalised esimesed ristlõiked hiigeltorti. Pärast kehakinnitamist toimus kogu kooliperele teadmiste kontroll- milles osales arvukalt võistkondi ning nalja ja naeru jätkus pikemaks ajaks.

Sünnipäevaliste seas olid ka sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik- haridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse talituse juhataja Annika Tina- Tartu linna haridusosakonna juhataja Margus Oro ning mitmed teisedki kõrgkooli parimad sõbrad.

“Tore pidu oli!” ütlesid üliõpilased. Järgmine pidulik sündmus on 2006. aastal peetav kooli juubel.

<br /><strong>MERLE VARIK<br /></strong>Tartu Tervishoiu Kõrgkooli arendusprorektor

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.