Töövõimetuse tuvastamine muutub

Vabariigi Valitsus kiitis 8. detsembri istungil heaks “Püsiva
töövõimetuse- selle tekkimise aja- põhjuse ja kestuse arstliku
töövõimetuse ekspertiisiga tuvastamise korra” muutmise määruse
eelnõu.

Valitsuse pressibüroo teatel võimaldavad töövõimetuse tuvastamise korra muudatused igal isikul ise anda hinnangut oma kõrvalabi- järelevalve ja juhendamise vajaduse osas.

Samuti antakse määruse muudatusega pere- või eriarstile ülesanne esitada arstliku ekspertiisi komisjonile ainult puude raskusastme taotleja terviseseisundi kirjeldus.

Määruse eelnõu kohaselt täidab inimene- kes soovib taotleda töövõimetuse protsenti- ise eelnevalt arstliku ekspertiisi taotluse ning pöördub seejärel oma perearsti või teda põhiliselt raviva eriarsti poole- vahendas valitsuse pressibüroo. Taotluse vorm on kehtestatud riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel.

Kuivõrd isiku poolt täidetav arstliku ekspertiisi taotlus ja arsti täidetav terviseseisundi kirjelduse taotlus on ühised puude raskusastme ja töövõimetuse protsendi taotlemiseks- siis korraga mõlema taotlemisel täidetakse ühine arstliku ekspertiisi taotlus ning terviseseisundi kirjelduse taotlus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.