16. jaanuar 2006
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Haigekassa eelarve kosus

Hai­ge­kas­sa nõu­ko­gu võt­tis möö­du­nud ree­del vas­tu ala­nud aas­ta ee­lar­ve, mil­le ko­ha­selt on hai­ge­kas­sa ku­lu sel aas­tal 7,913 mil­jar­dit kroo­ni ning tu­lu 8,012 mil­jar­dit kroo­ni.

Hai­ge­kas­sa nõu­ko­gu võt­tis möö­du­nud ree­del vas­tuala­nud aas­ta ee­lar­ve ning ot­sus­tas lü­hen­da­dara­vi­jär­je­kor­di mõ­nel eria­lal. Hai­ge­kas­sa avalike suhete juht An­ne Os­vet üt­les BNSile,et nõu­ko­gu võt­tis vas­tu ee­lar­ve, mil­le ko­ha­selt onhai­ge­kas­sa ku­lu sel aas­tal 7,913 mil­jar­dit kroo­ni ningtu­lu 8,012 mil­jar­dit kroo­ni. Tu­lu oo­da­tav kasv võr­rel­deseel­mi­se aas­ta­ga on 19 prot­sen­ti. Ee­lar­vest suu­ri­ma osa moo­dus­tav ter­vis­hoiu­tee­nus­teku­lu kas­vab prog­noo­si jär­gi 12 prot­sen­ti ehk 5,3 mil­jar­dikroo­nini. Enim, kok­ku 15 prot­sen­ti, kas­vab aju­tis­tetöö­või­me­tu­se hü­vi­tis­te ku­lu. Ül­dars­tia­bi ku­lu kasvmul­lu­se­ga võr­rel­des on 11, eriars­tia­bi kasv 12,am­bu­la­toor­se ra­vi kasv ka­hek­sa, hool­dus­ra­vi kasv seit­sening ham­ba­ra­vi­hü­vi­ti­se kasv kuus prot­sen­ti. Suu­rim sum­ma, 4,2 mil­jar­dit, on pla­nee­ri­tuderiars­tia­bi­le. Järg­ne­vad aju­ti­se töö­või­me­tu­sehü­vi­ti­sed, mil­leks ku­lub pool­teist mil­jar­dit kroo­ni.Am­bu­la­toor­ne ra­vi saab 965, ül­dars­tia­bi 671 jahool­dus­ra­vi li­gi 122 mil­jo­nit kroo­ni.Ham­ba­ra­vi­hü­vi­tis­te jaoks on ee­lar­ves 199 mil­jo­nitkroo­ni, va­hen­das BNS. Os­ve­ti sõ­nul ot­sus­tas nõu­ko­gu suu­na­ta li­sa­ra­ha kara­vi­jär­je­kor­da­de mak­si­mum­pik­ku­se lü­hen­da­mi­se­lemõ­nel eria­lal, näi­teks en­dop­ro­tee­si­de, sil­ma­kae ja las­tekõr­va-ni­na-kur­guo­pe­rat­sioo­ni­de osas. Sel­leks suu­na­tak­se120 mil­jo­nit kroo­ni, mil­le eest ni­me­ta­tud eria­la­delos­te­tak­se kesk­mi­selt kol­me prot­sen­di võr­ra enamra­vi­juh­tu­sid. Nii peaks al­la 18-aas­tas­tekõr­va-ni­na-kur­guo­pe­rat­sioo­ni­de mak­si­maal­ne oo­teaeglü­he­ne­ma ka­helt aas­talt ka­hek­sa kuu­ni. Suur­te lii­ges­teen­dop­ro­tee­si ope­rat­sioo­ni­de mak­si­maal­ne oo­teaeg peakslü­he­ne­ma nel­jalt aas­talt 3,5 aas­ta­ni ja ka­ta­rak­tiope­rat­sioo­ni oo­teaeg kol­melt aas­talt 2,5 aas­ta­ni. Os­vetli­sas, et te­ge­li­kud jär­je­kor­rad on ena­mi­kus haig­la­tesmak­si­mu­ma­jast lü­he­mad. Hai­ge­kas­sa nõu­ko­gu esi­me­he, sot­siaal­mi­nis­ter JaakAa­bi sõ­nul saab jär­je­kor­di lü­hen­da­da tä­nu sot­siaal­mak­suhea­le lae­ku­mi­se­le ja sot­siaal­mi­nis­tee­riu­miet­te­pa­ne­ku­le, mil­le jär­gi sea­du­sand­ja tõs­tissot­siaal­mak­su alam­mää­ra. Aab mär­kis, et kui sel aas­tal te­kib täien­da­vat ra­ha,tu­leb kind­las­ti kaa­lu­da ra­vi­juh­tu­de juur­deost­mist, misoma­kor­da või­mal­daks väi­ke­haig­la­tel pa­re­mi­nipal­ga­kok­ku­le­pet täi­ta. Os­ve­ti sõ­nul on ter­vis­hoiu­töö­ta­ja­tepal­ga­kok­ku­lep­pe tin­gi­mus­te täit­mi­sekster­vis­hoiu­tee­nus­te piir­hin­da­des­se suu­na­tud 212mil­jo­nit kroo­ni.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708