Hambaarste tõmbab Tartu

25.–26. augustil kogunevad sajad hambaarstid, hambatehnikud ja assistendid Tartusse iga-aastastele, seekord XI hambaarstide päevadele.

25.-26. augustil kogunevad sajad hambaarstid- hambatehnikud ja assistendid Tartusse iga-aastastele- seekord XI hambaarstide päevadele- vahendab Medinfo veebileht.

Kahel päeval toimuvad Vanemuise kontserdimajas loengud- kus lektoriteks on Venemaa- Läti- Leedu ja Eesti juhtivad spetsialistid. Põhiteemaks on korraldajad tänavu valinud parodontiidi ehk hambapõletiku.

<strong>Neljapäeval eelkursus<br /></strong>Päev enne konverentsi- 24. augustil kella 10-17 toimub hambaarstide päevade eelkursus pre-proteetilisest parodontiidi ravist. Kursust peab 23 aastat hambaarstina töötanud dr Nicholas Amigoni Chicagost.

Välisesinejaid jagub ka kahepäevasele konverentsile- mille avab 25. augustil kell 9.30 Vanemuise kontserdimajas Eesti Stomatoloogia Seltsi president Mare Saag.

Konverentsi esimesel päeval saab ülevaate kaasaegsest parodontoloogiast (Nicholas Amigoni)- räägitakse kompleksse raviplaani koostamisest koos patsiendiga ja reumatoloog jagab oma nõuandeid. Täpsem kava on väljas veebilehel <a href="http://www.medinfo.ee">www.medinfo.ee</a>.

Konverentsi ajal on Vanemuise kontserdimaja ruumides avatud hambaravialane näitus. Õhtul peab stomatoloogia seltsi volikogu oma koosolekut.

<strong>Põhiteemaks parodontiit<br /></strong>Konverentsi teisel päeval räägitakse parodontiidi mittekirurgilisest ravist ja parodontiidi seosest üldtervisega- hammaste ravist üldanesteesias jpm. Hambaravi erialade nõunik Piret Väli on oma teemaks sõnastanud “Võit ilma võistluseta”.

Eesti hambaarstide päevi korraldavad Eesti Stomatoloogia Seltsi president Mare Saag- dotsent Rita Nõmmela- hambaarst Piia-Heidi Kreegimäe- stomatoloogia seltsi sekretär Ellen Lepasaar ja OÜ Medior Marketing juht Andrus Kõrge.

<br /><strong>MU</strong>

 

<strong><br /></strong> 

<strong><u>Rekordosalus</u></strong>

* Eelmisel aastal külastas hambaarstide päevi üle 900 inimese- mis on rekordarv alates 1996. a.

* Medior Marketingi andmetel oli mullu hambaarstide päevade külastajatest 36 protsenti Harjumaalt- 28 protsenti Tartumaalt- viis protsenti Pärnumaalt ning ülejäänud maakondadest enam-vähem võrdsetes osades.

* Erialade kaupa oli möödunud aastal hambarstide päevadel osalejatest 73 protsenti hambaarstid ja hambatehnikud- 19 protsenti õed ja suuhügienistid- kuus protsenti üliõpilased ja kaks protsenti residendid.

<em>Allikas:</em><a href="http://www.medinfo.ee"><em>www.medinfo.ee</em></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.