Riik loob üleriigilise sotsiaalteenuste andmeregistri

Sotsiaalministeerium

Pressiteade 11.12.2006

<br /> Sotsiaalministeeriumi poolt välja kuulutatud  rahvusvahelise läbirääkimistega riigihanke "Sotsiaalteenuste andmeregistri STAR loomine”  parimaks pakkumiseks tunnistati TietoEnator Eesti AS pakkumine.

Riigihankel osales kokku viis firmat. Uus infosüsteem on mõeldud põhiliselt abivahendiks sotsiaaltöötajatele. Süsteemi abil saab kohaliku omavalitsuse (KOV) sotsiaalvaldkonna spetsialist ülevaate- milliseid toetuseid ja teenuseid on sotsiaalabiosakonda pöördunud inimene varem saanud ning- milline omavalitsus on neid osutanud.

Sotsiaalministeeriumi projektijuhi Meelis Zujevi sõnul muudab uus süsteem lihtsamaks ka tavakodaniku elu. „Inimene ei pea enam sotsiaaltöötaja poolt tehtud otsuse teada saamiseks jooksma omavalitsusse- vaid saab selle teada interneti kaudu kodanikuportaali võimalusi kasutades-” sõnas Zujev.

Registriandmete kasutamise üle hakkab järelevalvet pidama sotsiaalministeerium. „Süsteem planeeritakse vastavalt kõigile antud taseme andmekogule seatud turvanõuetele ning üheks tehnoloogiliseks lahenduseks nähakse lahendust- kus  igast päringust jääb järele jälg ja kõik andmekasutused on tuvastatavad-” ütles Zujev.  

Zujevi sõnul ei too register sotsiaaltöötajatele kaasa lisatööd- vaid pigem vähendab seda- kuna teave toetuse taotleja kohta tuleb sisestada vaid korra. Samuti kaob omavalitsuse sotsiaaltöötajatel eraldi tööülesandena kohustus esitada sotsiaalministeeriumile aruandeid.

Ka praegu korjavad kohalikud omavalitsused teavet sotsiaalteenuste ja -toetuste osutamise kohta- kuid need registrid on tehnoloogiliselt vananenud ning nende kaasajastamine ja omavahel ühendamine oleks märgatavalt kulukam. Ka on nende registrite andmekvaliteet väga erinev ning ei rahulda omavalitsuste ega sotisaalministeeriumi vajadusi. Ministeerium vajab toetuste ja teenuste planeerimiseks täpset ülevaadet- mida praegused registrid ei võimalda.

Sotsiaalministeerium tutvustas uue registri loomise kava eelmisel aastal maavalitsuste ja kohalike omavalitsuste juhtidele ja sotsiaaltöötajatele. Pilootprojekt on kavas käivitada 2007. aasta lõpus ning sinna haaratakse kokku kuni 15 kohalikku omavalitsust. Enne süsteemi käivitumist koolitatakse kõiki sotsiaaltöötajaid kes igapäevaselt peavad uue süsteemiga tööle hakkama. Orienteeruvalt  planeeritakse koolitada 2008 aasta jooksul kuni 2000 spetsialisti.

Uus infosüsteem on kavas kasutusele võtta alates 2009. aasta 1. jaanuarist. Süsteemi välja töötamiseks kulub ligi kaheksa miljonit krooni- millele lisandub infrastruktuuri tehtavad investeeringud ning lõppkasutajate koolituse maksumus.

 

Katrin Pärgmäe<br /> Sotsiaalministeerium<br /> Pressiesindaja<br /> +372 626 9321<br /> +372 56 623 823<br />

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.