Eesti Personalirendiettevõtete Liit on sügavalt hämmeldunud

10.01.2008

<br /> Eesti Personalirendiettevõtete Liit on sügavalt hämmeldunud Sotsiaalministeeriumi töölepinguseaduse eelnõud menetlenud ametnike tegevusest seoses eelnõu ettevalmistamisega ning kolmepoolsete töösuhete erisuste eiramisest vastvalminud eelnõus.

Eesti Personalirendiettevõtete Liit (edaspidi EPREL) pöördus Sotsiaalministeeriumi poole esmakordselt juba aastal 2005 ettepanekuga reguleerida kolmepoolsed töösuhted ehk personalirent Eesti seadusandluses.

EPREL seisukoht nii toona kui ka täna on- et tegevusala mis meil nii jõudsalt areneb ning on reguleeritud enamikes arenenud Euroopa riikides- on vaja seadusega reguleerida ka Eestis.

EPREL ning Sotsiaalministeeriumi ametnikud on ligi kolme aasta jooksul kohtunud korduvalt ümarlauas- töögruppides- vahetanud versioone tööjõurendi regulatsiooni kohta ning enamikes punktides saavutanud ka kokkuleppeid.

Vabariigi Valitsuse istungil 19.04.2007 võeti ühehäälselt vastu Eesti seisukohad Euroopa Liidu dokumentide kohta- kus muuhulgas sisaldas seisukoht: "Kolmepoolse töösuhte puhul- kus suhte eripäraks on tööandjate paljusus- on esmatähtis tagada töötaja kaitse- sõltumata sellest- kas tööandja kohustusi täidab agentuur või kasutajaettevõtja. Selles küsimuses peame oluliseks kohustuste jaotuse määratlemist ning vajaduse korral nende sätestamist riigisiseses õiguses. Renditöötaja kaitse miinimumstandardid peavad tagama ausa konkurentsi ühisturu ulatuses".

Veel 20.12.2007 toimunud töölepinguseaduse konsultatsioonide kokkuvõtval arutelul kinnitas Sotsiaalministeeriumi asekantsler- et töölepinguseaduse uut versiooni olemas ei ole ning et kui see valmib- sisaldab dokument kindlasti ka kolmepoolseid töösuhteid puudutavaid sätteid. 09.01.2008 kooskõlastusringile esitatud eelnõu aga ei defineeri tööjõu renti ega sellega kaasnevaid erisusi tavatöösuhtest.

Praegune töölepinguseaduse eelnõu versioon eirab paljuski reaalset olukorda tööturul ning on vastuolus ka teiste riikide vastava segmendi regulatsioonidega - töösuhe on endiselt küllalt jäik ning sealjuures väheneb töövõtja turvalisus- kuigi kogu Euroopa püüdleb suurema paindlikkuse poole töötajate turvalisust vähendamata ning töötamise vormist sõltumata.

Eesti Personalirendiettevõtete Liit kutsub üles kõiki tööturu osapooli mitte kooskõlastama töölepinguseaduse eelnõud praegusel kujul- kuna kaasaegsetest paindlikest töösuhetest suurima osakaalu ning kasvupotentsiaaliga personalirenditeenus on endiselt lindprii staatuses ja personali rentivate ettevõttete tegevus sisuliselt reguleerimata.

 

Eesti Personalirendiettevõtete Liidu nimel

Herdis Ojasu<br /> Personalipunkt Extra<br /> 5231226

Heigo Kaldra<br /> Country manager<br /> Manpower<br /> Estonia pst 1<br /> 10143 Tallinn<br /> Estonia<br /> T: +372 6306565<br /> F. +372 6306566<br /> M: +372 5084866<br /><a href="mailto:heigo.kaldra@manpower.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">heigo.kaldra@manpower.ee</span></a><br /><a target="_blank" href="http://www.manpower.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.manpower.ee/</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.