Viljandi haigla korraldas Jämejalal asuva psühhiaatriakliiniku 110. tegevusaasta täitumisel piduliku lõunasöögi haigla endistele ja tänastele töötajatele. Kohal oli umbes 150 inimest.
1897. aasta novembris võeti vastu esimesed neli patsientilangetõbiste ja nõdrameelsete ravi- ja hoolekandeasutusse- misrajati Raasiku krahvinna Elisa von Sieversi eestvedamisel Viljandikülje alla Marienhofi (Maarjamõis- mille üks taludest kandis nimeJämejala).

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele