Rahvastiku tervise arengukava jõudis juhtkomitee kätte

Sotsiaalministeeriumis on valminud rahvastiku tervise arengukava (RTA) mahukas alusdokument, mida 15. jaanuaril koguneb arutama ministeeriumidevaheline RTA juhtkomitee.

Sotsiaalministeeriumis on valminud rahvastiku tervise arengukava (RTA) mahukas alusdokument- mida 15. jaanuaril koguneb arutama ministeeriumidevaheline RTA juhtkomitee- edastas sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Eli Lilles.

Alusdokument käsitleb rahvastiku tervise praegust olukorda- seoseid teiste arengukavadega ning planeeritavaid meetmeid arengukava eesmärkide saavutamiseks. Juhtkomiteele on saadetud tutvumiseks- aruteluks ning soovituste ja kommentaaride tegemiseks “Rahvastiku tervise arengukava 2008-2020” selle praegusel kujul. Valminud on umbes 120-leheküljeline materjal ning umbes 50-leheküljeline kokkuvõte.

Juhtkomitee esimese kohtumise teemadeks on sotsiaalministeerium planeerinud arengukava tutvustuse ning tekkinud kommentaaride ja soovituste arutelu koos käesoleva juhtkomitee võimaliku rolli aruteluga arengukava rakenduskava tänapäevastamise protsessis.

“Pärast juhtkomitee poolset heakskiitu hakkame planeerima avalikku teavitamist-” lisas Eli Lilles.

18-liikmelisse RTA juhtkomiteesse kuuluvad ametikohtade järgi sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler (Ivi Normet)- tööala asekantsler (Aili Petti) ning perepoliitika ja sotsiaalala asekantsler (Riho Rahuoja)- Eesti Haigekassa juhatuse esimees (Hannes Danilov)- TÜ tervishoiu instituudi juhataja (Anneli Uusküla)- samuti erinevate ministeeriumide esindajad- Eesti Linnade Liidu- peaministri büroo ja rahvastikuministri büroo ning õiguskantsleri kantselei esindaja.

Aasta tagasi andis valitsus ühise ülesande erinevatele ministeeriumidele koostada rahvastiku tervise arengukava 2008-2015- mille koostamise eesmärgiks oli vähendada riigi arengut ohustavaid ning süvenevaid terviseprobleeme ning luua eeldused rahva säilimiseks ja rahvaarvu kasvuks inimeste füüsilise- vaimse ja sotsiaalse tervise hoidmise kaudu- nagu teatas tookord valitsuse pressibüroo.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.