Selgus meningokokknakkusesse surnud koolitüdruku haigustekitaja

15. jaanuar 2008

<br /> Tervisekaitseinspektsiooni kesklabori uuringu tulemusel on selgunud- et meningokokknakkusesse surnud tütarlapse haigustekitajaks oli <em>Neisseria meningitidis</em>`e A-serogrupp.

Nakkusjuhtumiga seoses on Pärnus uuritud 33 koolitüdrukuga kontaktis olnud isikut- neist kuue proovid on osutunud positiivseteks sama haigustekitaja suhtes. Kõik kontaktsed isikud on meditsiinilise järelevalve all- lähikontaktsetele on määratud ennetusravi.

Laboratoorsed uuringud jätkuvad meningokokknakkuse suhtes positiivseteks osutunud kontaktsete isikute pereliikmete osas.

Tervisekaitseinspektsiooni andmetel esineb meningokokknakkus Eestis üksikjuhtumitena- mille puhul ei ole näidustatud massilist vaktsineerimist.

Epidemioloogiline uuring jätkub.

 

Lisainfo:

Iiris Saluri<br /> TKI avalike suhete juht<br /> Tel 6943546 või 52 74539<br /> e-kiri: <a href="mailto:iiris.saluri@tervisekaitse.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">iiris.saluri@tervisekaitse.ee</span></a><br /><a target="_blank" href="http://www.tervisekaitse.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.tervisekaitse.ee/</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.