SA Dr Ruta Kruuda fond kuulutab välja stipendiumikonkursi alkoholismi ennetamise teemal

21. jaanuar 2008

<br /> Rahvatervise edendamise eesmärgil loodud SA Dr Ruta Kruuda fondi nõukogu kuulutab välja stipendiumi konkursi- mille raames jagatakse välja kuni kolm kuni 50 000 krooni suurust stipendiumi. Tänavuse SA Dr Ruta Kruuda stipendiumi teema on: "Alkoholitarbimise mõju Eesti ühiskonnale - kas vajame uut lähenemist".

Eestis tarbitakse ühe elaniku kohta aastas üle 13 liitri absoluutset alkoholi- mis on viimase viie aasta jooksul järjepidevalt kasvanud. Ühe kahaneva rahvaarvuga riigi jaoks peaks olema prioriteediks iga ühiskonnaliikme väärtustamine. Konkursile- mille lõpptulemusena jagatakse välja kuni 150 000 krooni- oodatakse töid ja projekte- mis aitavad leida lahendust küsimusele: Kuidas suunata inimesi tegema arukaid ja tervislikke valikuid?

SA Dr Ruta Kruuda fondi nõukogu esimehe Küllike Tohveri sõnul on stipendium mõeldud Eesti ühiskonna üldise terviseteadlikkuse tõstmiseks ja rahvatervise praktiliste algatuste toetamiseks- et hoida tervishoiuteemalist diskussiooni ühiskonnas aktiivsena. "Oluliste rahva tervise teemade toetamine ja erinevate vaatenurkade lisamine annab nii igale inimesele kui ka otsustajatele uusi ideid ja värskeid mõtteid tervisevalikute tegemisel. Meie jaoks on oluline toetada neid- kes rahva tervise valdkonnas lisaväärtust loovad." lisas Tohver.

Stipendiumi sihtgupiks on eelkõige teadlased- üliõpilased- poliitikud- avalikud teenistujad- tervishoiutöötajad- ajakirjanikud ja mittetulundussektori esindajad. Toetatav projekt võib olla nii teaduslik töö- poliitikaanalüüs- teavitusprojekt kui ka teemakohane üritus.

Konkursile taotluste esitamise tähtajaks on 20. veebruar 2008 ning kandideerima oodatakse kõiki füüsilisi isikuid- kes omavad vähemalt bakalaureusekraadi. Konkursi võitnud stipendiaadid kuulutatakse välja 10. märtsil toimuval SA Dr Ruta Kruuda fondi mälestusloengul.

Taotlust koos kandidaadi CV-ga oodatakse SA Dr Ruta Kruuda fondi aadressil Tornimäe 5- Tallinn- 10145.

SA Dr Ruta Kruuda fond on asutatud eesmärgiga arendada rahvatervise valdkonda Eestis parema tervise saavutamiseks. Üks kord aastas jagatakse välja Dr Ruta Kruuda Fondi stipendiumid- mis on mõeldud olulise tervishoiuprobleemi analüüsi ja lahendusvõimaluste toetuseks. Toetatav projekt võib olla nii teaduslik töö- poliitikaanalüüs- teavitusprojekt kui ka teemakohane üritus.

 

Lisainformatsioon:

SA Dr Ruta Kruuda fond<br /> Tel 6161903<br /> E-mail. <a href="mailto:info@rutakruudafond.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">info@rutakruudafond.ee</span><br /> Taotlusvorm:<br /></a><a target="_blank" href="http://www.rutakruudafond.ee/apply_info.php"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.rutakruudafond.ee/apply_info.php</span></a><br /><a target="_blank" href="http://www.rutakruudafond.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none"> http://www.rutakruudafond.ee/</span></a><br /><br />

Dr Ruta Kruuda Fond<br /><a href="mailto:aire@rutakruudafond.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">aire@rutakruudafond.ee</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.