Autor: Ketlin Beljaev • 18. veebruar 2008
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Hüperaktiivsusravimi kohtutee jätkus

Teise astme kohtus istusid 7. veebruaril vastamisi ravimifirma Eli Lilly ja sotsiaalministeerium – vaidluseks aktiivsus- ja tähelepanuhäirete ravimi lisamine 50% soodusravimite hulka.

<strong>Teise astme kohtus istusid 7. veebruaril vastamisiravimifirma Eli Lilly ja sotsiaalministeerium - vaidluseksaktiivsus- ja tähelepanuhäirete ravimi lisamine 50% soodusravimitehulka.</strong>

Eestis on ligi 10 000 aktiivsus- ja tähelepanuhäireteprobleemiga last ja Strattera on Eestis ainuke selle näidustusegaja müügiloaga ravim. Kuigi mullu mais lõi halduskohtu haamer EliLilly kasuks- otsustas sotsiaalministeerium edasi kaevata.<br />Kõigepealt sai ringkonnakohtus sõna apelleerija.Sotsiaalministeeriumi õigusosakonna juht Juta Saarevet rõhutas- etEli Lillyl puudus farmakoökonoomiline analüüs- milleta nad eisaanud ravimifirma taotlust rahuldada. „Oleksime menetlusreegleidrikkunud-“ lisas ta.<br />Eli Lillyt esindanud vandeadvokaat Ants Nõmper ütles- et nemadesitasid ministeeriumile teabenõude- kus soovisid näha- milliseidkulude ja tulude analüüse teistel juhtudel nõutud on. Selgus- etsotsiaalministeerium on ainult ühel juhul analüüsi nõudnud - see onStrattera.<br />Põhiliselt kulgebki vaidlus seda rada- kui kuluefektiivne onStrattera. Sotsiaalministeeriumi  ravimipoliitika juht DagmarRüütel märkis- et 50%list soodustust taotleval ravimil peaks olemaalternatiiv juba hinnakirjas ja lisatav ravim ei peaks olemakallim.<br />Nõmper tõi välja- et Strattera soodusravimite nimekirja lisaminetooks sotsiaalministeeriumile aastas umbes 50 000 kroonilisakulusid. „Nii väikese kulu puhul on sellise analüüsi nõudmineravimifirmale ülekohtune-“ leidis ta.<br />Eli Lilly esialgne plaan oli tuua Strattera turule 50%soodusmääraga ja jätkata seejärel 75%lise toetuse taotlemist.Praegu ei turusta firma ravimit Eestis- sest ühe kuu ravi lähekspatsiendile maksma 1400 krooni.<br />„Arstide erialaselts on korduvalt rõhutanud- et aktiivsus- jatähelepanuhäiretega laste ravi peab olema patsientidelekättesaadav. Loodame- et ministeeriumil on julgust tehtud vigaparandada-“ märkis Eli Lilly Balti regiooni tegevdirektor RaunoPukonen.Harju ringkonnakohus teeb otsuse 26. veebruariks.

Mu.ee toetajad:
Liitu Meditsiiniuudiste uudiskirjaga!
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708