Kelle mure on koostada ravijuhiseid?

Ravijuhised ei jäta külmaks kedagi – need on otsene väljund sellele, et seltsid ja liidud arendavad oma eriala ning ühtlustavad ravimeetodeid nii Euroopa kui Eesti mastaabis. Kelle huvides on aga see, et 30leheküljelised ja süvaanalüüsi eeldavad dokumendid valmivad hilistel õhtutundidel ja puhkeaja arvelt?

<strong>Ravijuhised ei jäta külmaks kedagi - need on otsene väljund sellele- et seltsid ja liidud arendavad oma eriala ning ühtlustavad ravimeetodeid nii Euroopa kui Eesti mastaabis. Kelle huvides on aga see- et 30leheküljelised ja süvaanalüüsi eeldavad dokumendid valmivad hilistel õhtutundidel ja puhkeaja arvelt?</strong>

Meditsiiniuudised on teemat uurides näinud- et enamik üle 70st seni kirjutatud ravi- ja tegevusjuhisest on valminud arstide hea tahte soovina- kasutades koostamiseks- tõlkimiseks ja Eesti oludele kohandamiseks hinnalist töövälist aega. Ja kuigi haigekassa rahastab aastas 5-6 juhise väljatöötamist- siis sageli seltsid sellest võimalusest ei tea. Ka jäetakse rahale lihtsalt kandideerimata- kuna kõigele muule lisanduks siis veel mahukas paberitöö.<br /> Eesti suuruses väikeriigis ei ole ka mõeldav- et ravijuhendite koostamise võtaks enda hallata mõni teadusasutus. Seega pöördume lugejate poole küsimusega: mida teha- et muuta ravijuhiste koostamine tööks- mis ei näpistaks arstilt niigi nappivast puhkeajast oma osa? Kas sellele olukorrale on lahendus?<br /> Arvamusi sel teemal ootab toimetaja Egle Raadik aadressil egle.raadik@aripaev.ee.

Lisa kommentaar

  • Egle Raadik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.