Arstid on olematute nõuete eest kaitstud

Üha rohkem meditsiiniasutusi varustab end vastutuskindlustuse lepinguga

Kuigi vastutuskindlustus on meditsiinitöötajate seas pea sama elementaarne kaitsevahend kui kummikindad- esitavad patsiendid praegu vaid üksikuid kahjunõudeid.<br /> “See- et nõudeid pole- on puhtalt süsteemi viga-” ütles Eesti Patsientide Esindusühingu juhataja Pille Ilves. Ta lisas- et patsiendil on praktiliselt võimatu raviviga tõestada. Selle saavutamiseks tuleb jalge alla võtta kohtutee.

<br /><strong>Lepingud siiski on</strong><br /> Ometi on levinud ka kollektiivsed lepingud. Eesti Arstide Liidu liikmemaks tagab vastutuskindlustuse If Eesti Kindlustuse kaudu. Liidu hingekirjas on 2788 arsti- kelle vastu pole peasekretär Katrin Rehemaa sõnul seni ühtegi kahjunõuet esitatud.<br /> Eesti Hambaarstide Liidu president Piret Väli- kes on ka Kliinik32 üks osanik- pooldab vastutuskindlustust ja on ka ise võimalike kaebuste eest kaitstud - nende kliinikul on  kollektiivleping.<br /> Vastutuskindlustus on kohustuslik vaid ravimiuuringute läbiviijatele- aga tervishoiuteenust osutav isik - osaühing või füüsilisest isikust ettevõtja - vastutab kõigi oma töötajate tehtud vigade eest. <br /> Edasi loe paberlehest.

<em>Loe edasi ajalehe paberväljaandest! (Lehe tellimine: med@aripaev.ee)</em>

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.