Violetta Riidas • 31. märts 2008
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Puugivaktsiinist võib saada defitsiit

Hind kahekordistus ja suur kogus veel riiki jõudmata

Sel aastal on kahe Eestisse toodava puugivaktsiini hinnadtõusnud umbes 100 krooni võrra- kuid Euroopas valitseva defitsiiditõttu pole kindel- et patsientidele isegi kallimat vaktsiinijagub.<br />Nimelt võib Eesti ilma jääda suurest kogusest puugivaktsiinistEncepur- kuna seda maale toov MediNet International Ltd seisabpakendiprobleemi ees.<br />Tšehhis jääb vaktsiini 30 000 doosi üle ja Läti MediNeti esindajakauples selle Baltikumi. Eesti saaks sellest 10 000 doosi- kuidravimiamet ei taha tšehhikeelset  pakendit sisse lasta. Ei piisaks ka eestikeelsest kleebisest.<br />Vastavalt seadusele tuleb üle 3000 partii puhul kasutadakolmkeelset Balti pakendit ja siin ei aita ka eestikeelsedkleebised ega infolehed.<br />Bürokraatia pahandab<br />MediNeti Eesti juht Anu Adermann ütles- et ta lepiks olukorraga-kui konkurentidel oleks vaktsiini piisavalt. Ta viitasravimiseadusele- mis ütleb- et kui konkurendil on alternatiivolemas- ei lasta muukeelses pakendis toodet sisse. “Minu meelest eiseisa ravimiamet praegu mitte patsiendi huvide eest- vaidtegeleb  bürokraatiaga-” oli arstiharidusega Adermannnördinud.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee