• 28.04.08, 01:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vaktsiinide maailmas muutus kord

Immuniseerimiskavas on välja vahetatud kaks vaktsiini: täisrakulise läkaköha vaktsiini asemel võetakse kasutusele atsellulaarne läkaköha vaktsiin ning poliomüeliidi elusvaktsiini asemel poliomüeliidi inaktiveeritud vaktsiin.
Immuniseerimiskavas on välja vahetatud kaks vaktsiini:täisrakulise läkaköha vaktsiini asemel võetakse kasutuseleatsellulaarne läkaköha vaktsiin ning poliomüeliidi elusvaktsiiniasemel poliomüeliidi inaktiveeritud vaktsiin. Need peaksid andmavähem kõrvaltoimeid.<br />Difteeria- teetanuse- läkaköha- H. influenzae infektsiooni japoliomüeliidi vastaseks immuniseerimiseks võetakse kasutuseleviisikvaktsiin- millega välditakse liigseid süsteid.<br />Ühel päeval on lubatud manustada erinevaid komponentvaktsiine-inaktiveeritud vaktsiine ja ka elusvaktsiine. Kui on vaja manustadamitu elusvaktsiini- siis tuleks seda teha kas ühel päeval või kuisee pole võimalik- siis vähemalt 30päevase intervalliga. Kuierinevaid vaktsiine manustatakse samal päeval- tuleb need süstidaerinevatesse jäsemetesse.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele