Tartu kiirabi näitab oma e-arenguid

16. mail peetakse Vanemuise kontserdimajas
konverents-näitus Kiirabi 2008, kus päeva jooksul demonstreerib Tartu kiirabi
mobiilset katastroofivaru ning uusi E-kiirabi autosid.

Koostöös SA Tartu Kiirabi, Televõrgu AS ja Eesti Energiaga on Tuning.ee valmistanud ette esimesed interneti püsiühendusega kiirabiautod.

Pilootprojekti, mille tulemusi näitusel esitletakse, eesmärgiks oli hinnata KÕU sobivust kiirabiautode interneti püsiühendusena. Selleks varustati kolm SA Tartu Kiirabi autot vajalike seadmetega: Wifi-toega CDMA modemruuteritega MV410, mis kasutavad internetiühenduseks Televõrgu ja Eesti Energia KÕU teenust, millega on kaetud kogu Eesti.

Interneti püsiühenduse tekitamine kiirabiautodesse on osa E-kiirabi projektist, mille eesmärgiks on kõrgtehnoloogilise, optimaalse kättesaadavusega ja optimaalse kvaliteediga kiirabiteenuse pakkumine. Ühena meetmetest on kiirabibrigaadi e-konsultatsiooni võimaldamine: väljakutsel olev brigaad võib saada ja saata patsiendi kohta vajaliku informatsiooni erinevatest meditsiinilistest ja mittemeditsiinilistest andmebaasidest ning kasutada meditsiinilise konsultatsiooni võimalust.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.