Hambapolikliinik panustas moodsasse tehnikasse

Kui veel eelmisel aastal vaagisid Pärnu
hambapolikliinikus ainult inimesed, kas patsiendi uus hammas on ikka sama värvi
kui teised, aitab nüüd õiget tooni valida digitaalne värvimääraja.


Proteesiarst Krista Toomesoo ja hambatehnik Ivo Toomesoo selgitasid, et masin teeb peent tööd: määrab hammaste põhitooni, fikseerib läbipaistvuse ja struktuuri ning täpid ja triibud, kirjutas Pärnu Postimees.
“Patsientide tuttavad küsivad, milline hammas suus on uus,” rääkis Krista. Masin valib nii täpselt hamba värvi, et raske on eristada laboratooriumis tehtud hammast ja oma. Ivo kinnitas: et patsiente on palju, hõlbustab ja kiirendab värvimääraja tunduvalt arstide ja eeskätt hambatehnikute tööd.
Hambapolikliiniku juhataja Maaja Voll lausus, et moodne tehnika on alati edasiminek kvaliteedis. “Värvimääraja, mille katsetusaeg algas aasta alguses, maksis 70 682 krooni ja Pärnus on ta praegu ainus. Eestis on neid veel vaid Tallinna ja Tartu hambatohtritel,” seletas ta.
Volli sõnade järgi muretseti enne värvimäärajat tsirkooni freesmasin, aparaat, millega saab valmistada metallivabasid keraamilisi hambakroone. See on olnud töös üle aasta ja maksis 1,3 miljonit.
Ivo Toomesoo toonitas: metallivabad hambakroonid on loomulikumad ega tekita allergiat, mida metalli puhul ette võib tulla. Freesmasin lihvib väga täpselt krooni. “Proteesitööstus liigub inimsõbralikkuse ja loomulikkuse suunas.”
Volli ütlust mööda on freesmasin ja värvimääraja pidevas koostöös. Freesmasingi on Eestis haruldus ja vähestel kasutada.
Kolmas moodsa tehnika saavutus on pehmekoelaser, mis lõikab veretult, paranemine on kiirem ja valutum. Laser võeti kasutusele pea ühel ajal värvimäärajaga.
Pehmekoelaseri ostmiseks kulutas polikliinik 250 000 krooni.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.