Lastehaiglast varastati 70 kilo kaaluv beebi

Tallinna lastehaiglast varastati eelmisel
nädalal 70 kilo kaaluv valgest marmorist magava beebi kuju, mille hind on ligi
100 000 – 120 000 krooni.


Tallinna lastehaigla toetusfondi juhataja Inna Kramer ütles, et kuju nimega «Ilus unenägu» kinkis haigla vastsündinute osakonnale paar aastat tagasi skulptor Tauno Kangro. Tema sõnul avastati kuju kadumine laupäeva varahommikul, kui koristaja ütles tööle tulnud osakonnajuhatajale, et valget marmorkuju enam postamendi peal pole, kirjutas Postimees.
Kramer rääkis, et kuju oli umbes 50 sentimeetrit lai ja 30 sentimeetrit kõrge ning asus postamendi peal, kuid polnud selle külge kinnitatud. «Kangroga veel arutasime seda, et kas panna kuju sinna kinni, kuid tema ütles, et kuju on nii raske ja see ei liigu sealt kuhugi,» märkis toetusfondi juhataja.
Krameri hinnangul varastati kuju tõenäoliselt reede õhtul 17-20 vahel, sest siis on veel maja välisuks lahti, kuid all olev garderoob juba kinni ning seal töötav inimene koju läinud.
«Kahtlus on selles, et kuju on võetud müügiks, vaevalt, et keegi selle omale aeda purskkaevu kõrvale panemiseks võttis,» lisas ta. «Arvatavasti minnakse seda nüüd kellelegi pakkuma, et raha saada.»

Kramer ütles, et lastehaigla on kuju varastamise kohta teinud avalduse ka politseile.
Ta märkis, et toetusfond ootab inimestelt igasugust infot varastatud kuju kohta telefonidel
6977 131, 6977 132
või e-meilil: toetusfond@lastehaigla.ee

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.