Õpilased kannatavad peamiselt krooniliste haiguste käes

Täna Tallinnas toimunud koolitervishoiu
teemalisel konverentsil tuli ilmsiks, et õpilaste peamiseks probleemiks on
kroonilised haigused.


Tallinna Lastehaigla kvaliteedijuhi doktor Lagle Suuroru sõnul on noorukite peamisteks probleemideks kõrgenenud vererõhk, ülekaalulisus, istuv elulaad ja üksluine toitumine, kirjutas kalev.ee.
Suurorg leiab, et õpilaste probleemid saavad alguse eelkõige kodust. Statistika järgi tunnistavad umbes pooled lapsevanemad, et nad ei tee sporti ja suitsetavad.
Õpetajate ja õpilaste ning nende vanemate hinnangud õpilaste tervisele on kardinaalselt erinevad: umbes 70 protsenti õpilastest ja nende vanematest peab õpilaste tervist heaks, kusjuures ühel meelel on nendega vaid 35 protsenti õpetajaid.
Viimasel ajal palju kõneainet pakkuv internetisõltuvus väljendub ka Eesti kooliõpilaste seas – umbes 50 protsenti nii vene kui ka eesti noorukeid veedab päevas arvuti taga üle kahe tunni.
See, et kõige rohkem kaevatakse kooliarstile külmetust ning pea- ja kõhuvalu on Tallinna Koolitervishoiu Sihtasutuse esindaja Tiiu Joosti sõnul seotud stressi, kõrge koormuse ja vale toitumisega.
Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti peaspetsialist Inna Tur nimetab siiski viimase aja positiivsete tendentsidena seda, et noored on hakanud sagedamini spordiga tegelema, koolilõunat sööma ja iga päev piima jooma.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.