Rootsi õdede liidus kisub mässuks

Sugugi mitte kõik Rootsi õdede liidu
liikmed pole rahul äsja saavutatud palgaleppega ning mitmed usaldusisikud on
ähvardanud oma ameti sootuks maha panna.


Rootsi õdede liidu poolt sõlmitud palgalepe tõstab esimesel aastal palkasid 4 %, seejärel 3 ja kolmandal aastal 2%. Varasem lepe lubas 2% palgatõusu aastas, vahendas Mediuutiset.
Osa õdedeliidu volitatud usaldusisikutest peab lepet nukraks. Karolinska haigla õdede liidu esindajad on oma ametit liidus maha panemas ja ka Dagens Medicini poolt intervjueeritud Marku Frick on väga vihane.
Uus lepe tagab kolme aasta jooksul 3-4% suuremat palgatõusu kui vana. Kui tõusud jagada aastatele, siis ei paistagi see nii nigel. Eriti, kui arvestada et võitlus kestis kuus nädalat.
Dagens Medicini andmeil on õdede liit juba pidanud vastama oma liikmete vihastele telefonikõnedele ja meilidele. „Liit on sõlminud väärtusetu leppe,“ teatas Frick. Ta on kindel, et oma ameti panevad maha ka mitmed teised usaldusisikud.
Äsja sõlmitud lepe tagab miinimumtaseme, millele võib lisandada veel tõusuprotsente kohalike läbirääkimiste tulemusel. Fricki kinnitusel aga kohalikud läbirääkimised pole seniajani veel lisatõuse toonud. „Just selle pärast me ju streikima hakkasimegi,“ selgitas Frick.
Streik läks õdedele umbes 8 ja pool miljonit eurot maksma. Mõnedes piirkondades on kohalikud läbirääkimised juba alanud.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.