Salapärane aine põhjustas Pärnu ehitusfirma töötajatel mürgistuse

Juba mitu päeva Pärnu ehitusfirma AS Savi
betoonisõlmes töötavatele inimestele terviseprobleeme põhjustanud ainet püüdis
eile välja selgitada päästeameti vastne keemiaüksus, kuid tulemusteta,
tervisekaitseinspektsiooni analüüside vastus selgub täna.


Teisipäeval pöördus Pärnu haigla erakorralise meditsiiniabi osakonna poole betoonisõlmes töötav naine, kellel olid haigla ravijuhi Veiko Vahula jutu järgi kerged mürgistusnähud, kirjutas Pärnu Postimees.
“Ta kaebas peavalu, pearinglust ja väikest iiveldust, suurt nõrkustunnet ja väsimust, mingil ajal ka topeltnägemist,” loetles Vahula patsiendi kaebusi.

Mõne tunniga hakkas parem
Naist hoiti haiglas jälgimisel viis tundi ja selle aja jooksul kaebused kadusid. Patsient öelnud arstidele, et tegemist võis olla mingi mürgise lisandiga tsemendis, teavitas Vahula, kuid lisas, et see pole tema, vaid tervisekaitseinspektsiooni kommenteerida.
Eile Hollandis viibinud AS Savi direktor Sulev Laanpere ütles, et selline juhtum leidis nende firmas tõepoolest aset, halva enesetunde üle kaevanud teisedki segusõlme töötajad. “Aga see on küll midagi kummalist, ma pole oma elu jooksul sellist juhtumit kogenud,” sõnas eluaegne ehitusmees.
Laanpere jutu järgi viisid nad töötaja haiglasse ise ja kutsusid kohale Pärnu tervisekaitsetalituse, kes tsemendist ja segust proovid võttis. Nende vastused tulevad täna.
AS Savi kahtlustab, et samas mahutis, millega neile tsement kohale toimetati, oli tõenäoliselt enne veetud mingit mürgist ainet ja selle jäägid võisid tsemendiga seguneda.
“Aga ma ei taha kedagi süüdistada, enne kui analüüside vastused on teada,” rõhutas Laanpere. Igal juhul polevat teistes paikades, kus Kundast sellestsamast partiist saadud tsementi kasutatakse, sellega probleeme.

Targad seadmed ei näidanud midagi
Eile käis betoonitehases proove võtmas ka Lääne-Eesti päästekeskus. Regiooni vastutava korrapidaja abi Vaino Kaunissaare ütles, et nende mõõtevahendid ei näidanud midagi. Siis kutsuti appi päästeameti keemiaüksus, mis ametlikult alles 1. juunist tööd alustab. Et tsement mingit mürgist ainet sisaldaks, ei tuvastanud nemadki.
Päästeametnikud aga rääkisid, et betoonisõlme töötajad, kes neid proovide võtmisel abistasid, öelnud neile: nuusutage, sellel tsemendil on imelik lõhn. Nemad igaks juhuks ei nuusutanud.
“Nüüd ootame meiegi tervisekaitsetalituse võetud proovide vastuseid,” ütles Kaunissaare.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.