Tallinn vajab uuringut õpilaste tervisekäitumisest

Linnavalitsuse alkolismi, narkomaania ja
HIV/AIDSi ennetuskomisjon arutas HIV/AIDSi leviku ennetamise arengukava
2008-1012 väljatöötamist.

Arengukava koostamise eest vastutab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet ja selle moto on "Inimene hoolib endast", vahendas Raepress.
Koostamisel lähtutakse riiklikust HIVi ja AIDSi strateegiast aastateks 2006-2015, narkomaania ennetamise riiklikust strateegiast aastani 2012, samuti hiljuti kinnitatud Tallinna rahvastiku tervise arengukava 2008-2015 põhimõtetest, kavandades ennetus- ja teavitamismeetmed linnavalitsuse, ametite ja linnaosavalituste tasandil.
Koosolekul jagas abilinnapea Merike Martinson muljeid Varssavis toimunud Euroopa linnade narkomaaniavastasest aastakonverentsist. Martinsoni sõnul on sealsed probleemid ning Varssavi vastav statistika Tallinnale sarnane, küll aga on linnaeelarvest eraldatav raha narkomaaniavastaseks ennetustööks Tallinnas märkimisväärselt suurem.
"Olulise mõttena jäi rahvusvahelistest ettekannetest kõlama, et alkohol on uimasti number üks," ütles Martinson. Koosolekul tõdeti, et HIV/AIDSi ennetus on tänu riigi ja omavalitsuse koostööle olnud süsteemne, kuid enam tuleks arengukavas tähelepanu pöörata tegevusele võitluses alkoholismi ja narkomaaniaga ning vastava võrgustiku loomisele.
Ka vajab Tallinn uut uuringut õpilaste tervisekäitumise suundumustest võrreldes 2003. aastal tehtud vastava uuringuga. Arengukava koostavasse komisjoni kuuluvad linna haridusameti, sotsiaal- ja tervishoiuameti, spordi- ja noorsooameti, laste turvakeskuse, AIDSi Tugikeskuse, narkomaanide rehabilitatsiooni- ja raviasutuste spetsialistid ning Põhja Politseprefektuuri narkotalitluse esindaja.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.