E-sigareti tõmbaja riskib tervisega

Ravimi- ning meditsiiniseadmena määratletud
E-sigarett pole Eestis ametlikult lubatud.

«Niikaua, kuni ravim ei oma seaduslikku müügiluba, pole võimalik seda Eestist osta,» selgitas ravimiameti kvaliteedi hindamise büroo spetsialist Evelin Saar ajalehele Postimees. «E-sigarettidele pole meil seni ühtegi müügiluba väljastatud ning seetõttu pole ka nende turustamine lubatud.»
Ravimit võib turustada üksnes müügiloa olemasolul, ja siis ainult apteegis. Müügiloa taotlemise käigus hinnatakse toote kvaliteeti, ohutust ja efektiivsust.
«Kuna toote kvaliteet ja ohutus pole teada, võib e-sigaret kujutada tõsist ohtu tarbija tervisele,» nentis Saar.

Ravimiamet klassifitseeris suitsetamisest loobumise vahendina populaarsust koguva e-sigareti ravimiks eelmise aasta novembris. Aluseks võeti e-sigareti koostis ja kasutuseesmärk.
«Arvestame tootja väitega, et tegemist on eelkõige tubakasõltuvuse raviga,» sõnas Saar.
Algselt Hiina päritolu e-sigaretti reklaamivad tootjad ja edasimüüjad kui efektiivset suitsetamisest loobumise vahendit ning mõnusat ajaveetmise viisi.
E-suits, mis meenutab välimuselt tavalist sigaretti, koosneb kahest osast: elektrilisest seadmest ja nikotiinilahusega täidetud kapslitest. Seadet määratleb ravimiamet meditsiiniseadmena ja nikotiinilahust ravimina.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.