Saaremaa puugid purevad ohtlikult

Selle aasta sooja talve tõttu algas
puugihammustustest tulenevate haiguste aeg juba veebruaris, kui mitmed Saaremaa
perearstid diagnoosisid oma patsientidel puugihammustustest tulenevat
bakterhaigust borrelioosi.

Muhu perearst Lea Uutsalu ütles Oma Saarele, et sooja talve tõttu esines puugihammustusi aasta läbi. "Juba veebruaris hakkas pihta n-ö puugihooaeg," rääkis Uutsalu.

Tema sõnul on tänavu inimesed end entsefaliidi vastu rohkem vaktsineerinud. Uutsalu andmetel esineb entsefaliiti üldiselt vähem kui borrelioosi.

Leisi valla perearst Katrin Kallasmaa rääkis Oma Saarele, et tema patsientide seas oli eelmisel kevadel isegi rohkem borrelioosijuhtumeid kui selle aasta kevadel. “Eriti endeemilised on Leisi vallas Metsküla, Laugu ja Asuka piirkond,” lisas ta.

Ka Kallasmaa meelest on praegu väga aktiivselt vaktsineerima hakatud, inimesi käib väga palju. “Nüüd on vaktsiin saadaval ka,” ütles ta. “Sellel aastal tegime esimesed analüüsid juba jaanuaris ja need kinnitasid puugihammustusest tulenevat haigust,” selgitas perearst ja lisas, et kindlaks tehti borrelioos. Kallasmaa arvates on varakevadel eriti palju juhtumeid.

Tervisekaitseinspektsiooni andmetel on selle aasta algusest kuni mai lõpuni registreeritud 204 puukborrelioosi juhtumit, ensefaliiti vaid kolmel korral. Maikuus diagnoositi borrelioos 47-l inimesel - neist 11 olid Saaremaalt. Ka üks ensefaliiti haigestunu sai puugilt hammustada Saaremaal.

Nii Hiiumaal kui Harjumaal on diagnoositud 5 puukborrelioosi juhtu. Seevastu Järvamaa ja Ida-Virumaa on seni puukborrelioosist ja entsefaliidist puutumata.

2007. aastal registreeriti Eestis 140 puukentsefaliidi haigusjuhtu (haigestumus 10,4 100 000 elaniku kohta) ja 721 puukborrelioosi juhtu (haigestumus 53,7 100 000 elaniku kohta). Võrdluseks registreeriti 2006. aastal 171 puukentsefaliidi (haigestumus 12, 7 100 000 elaniku kohta) ja 482 puukborrelioosi juhtu ( haigestumus 35,8 100 000 elaniku kohta).

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.