15 arsti on valmis alustama tööd geriaatrina

Viisteist arsti Eesti erinevatest
raviasutustest osales 18 kuu jooksul eakate inimeste meditsiinilisi probleeme
käsitlevates loengutes ja seminarides ning omandas praktilise õppe käigus eakate
patsientide seisundi hindamiseks ja ravi korraldamiseks vajalikud oskused.

TÜ arstiteaduskonnas 2007. aastal alanud geriaatria alase täiendkoolituse lõpueksam leidis aset 11. ja 12. juunil. Lisaks TÜ arstiteaduskonna õppejõududele ja eri raviasutuste arstidele lugesid geriaatriaalaseid loenguid ka selle ala eksperdid Taanist, Norrast, Rootsist, Soomest ja Belgiast.

Reedel toimub aga TÜ Raamatukogu konverentsikeskuses geriaatriaalase täiendkoolitusprogrammi lõpuüritusena seminar, kus käsitletakse geriaatria olukorda ja arenguid nii Euroopas kui Eestis. Seminari lõpus antakse arstidele kätte geriaatria täiendkoolituse diplomid.

Koolitusprojekti juhi dr. Helgi Kolgi sõnul suureneb vajadus geriaatriaalase koolituse läbinud arstide järele, sest üle 65-aasta vanuste inimeste hulk riigis kasvab pidevalt.

"Ka haiglad on üles näidanud huvi eakate patsientide vastu ning kui haigekassas saab kinnitatud geriaatrilise voodipäeva hind, siis on mitu Eesti haiglat valmis kiiremas korras avama osakonna eakatele haigetele," selgitas ta.

Kolk lisas, et koolitusega astusid nad suure sammu edasi, sest nüüd on haiglates olemas spetsialistid, kes saavad omakorda koolitada teisi. "Sel moel on meil juba olemas vajalik kriitiline mass geriaatreid," märkis ta.

Koolituse korraldas TÜ arstiteaduskond. Lisaks teaduskonnale rahastasid seda Sotsiaalministeerium ja SA Innove läbi Euroopa Liidu struktuurifondide meetme 1.1.

Geriaatria on maailmas tunnustatud arstlik eriala, mis tegeleb eakate, sageli paljusid haigusi samaaegselt põdevate patsientide ravimisega. Alates 2004. aastast toimuvad seitsmes Eesti haiglas Haigekassa poolt finantseeritavad geriaatrilised hindamised. 2007. aastal asutati Eesti Geriaatrite Selts.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.