Juks hakkab pakkuma uut hoolekandeteenust

Tallinna linnavalitsus kavatseb homsel
istungil muuta Tallinna Puuetega Noorte Keskuse Juks põhimäärust; keskuse
poolt pakutavatele teenustele lisandub ööpäevaringne hooldamine raske- ja sügava
vaimupuudega täiskasvanutele.

Tallinna Puuetega Noorte Keskus Juks osutab praegu 83-le keskmise ja raske vaimupuudega noorele rehabilitatsiooni, kaitstud töö, toetatud töö ja igapäevaelu toetamise teenust ning sotsiaalnõustamist. Teenused on suunatud kliendi toimetulekule igapäevaelu toimingutega, kõik kliendid elavad oma kodudes, kuid Tallinnas on tekkinud vajadus ööpäevaringse hooldamise teenuse järele, teatas Raepress.

Ööpäevaringse hooldamise teenusele on õigus isikul, kellel on töövõime kaotus vähemalt 80%, raske või sügav puue, rehabilitatsiooniplaani tegevuskavas soovitus ööpäevaringse hooldamise teenusele suunamiseks. Ööpäevaringne hooldus hakkab toimuma Kadaka tee 153, seda saab osutada kuni 15-le vaimupuudega isikule.

Psüühiliste erivajadustega inimeste riigieelarvest rahastatavate hoolekandeteenuste kulude hüvitamise korra kohaselt on teenuse maksumuseks kliendi kohta kuus 5 869 krooni. Teenusel olev klient tasub majutuskulude ja toidu eest.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on vastavalt eelnenud läbirääkimistele sotsiaalkindlustusametiga võimalik käivitada teenus 1.septembrist 2008.
“Uus teenus Tallinna Puuetega Noorte Keskuses Juks võimaldab mitmekesistada Tallinna linna poolt erivajadustega inimestele pakutavat hoolekannet ja kergendada omaste igapäevaelu,” ütles Martinson.

Sotsiaalkindlustusameti andmetel oli Tallinnas 1. jaanuari 2008 seisuga psüühiliste erivajadustega isikuid 4140.


Lisa kommentaar

  • Silvia Kruusmaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.