Triinu Laan • 18. juuni 2008
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Exubera kasutajad on haigestunud kopsuvähki

Tänaseks on teada seitse juhtu, mil Exubera kasutajad on haigestunud kopsuvähki.

Neist viiel juhul haigestusid patsiendid kliiniliste uuringute käigus, milles võrreldi Exuberat teiste diabeedi ravimitega. Seevastu vaid ühel juhul diagnoositi kopsuvähk patsiendil, kes sai võrreldavat ravimit, teatas Ravimiamet. Üks seitsmest kopsuvähi juhust diagnoositi kliinilise uuringu käigus, milles ei võrreldud Exuberat teiste ravimitega ning ühel juhul haigestus patsient, kes kasutas ravimit tavaravis müügiloa saamise järel. Kõikidel haigestumise juhtudel oli tegemist endiste või praeguste suitsetajatega.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee