Narkolepsia ravimist Provigil on kasu kemoteraapia patsientidel

Narkolepsia ravim Provigil võib aidata
vähipatsiente kemoteraapiast tingitud väsimuse vastu, selgus Ameerika kliinilise
onkoloogiaühingu 44 aastakonverentsi

Viimaste uuringute andmetel kannatavad kümnest üheksa kemoteraapia ravikuuri sooritavatest vähihaigest energiavähesuse ja letargia all.
Provigil kuulub unehäirete, sealhulgas ka narkolepsia ravimite rühma.
„Need on amfetamiini mitte sisaldavad ravimid, mis aitavad ärkvel püsida ilma sõltuvust tekitamata,“ selgitas Rochestery ülikooli vähikeskuse direktor Gary Morrow.
Uue uuringu kohaselt, mille viis läbi Ameerika rahvuslik vähiinstituut, kergendab Provigil raskekujulise väsimusega toime tulekut.
Vaatluse all oli 642 erinevate vähivormidega patsienti, keda uuriti kemoteraapia teises ja neljandas tsüklis.Kümne palli väsimuse skaalal, loeti kurnavaks väsimuseks alates kuus ja üle selle. Parimad tulemused saavutasid Provigil kuuris osalejatest need, kes kannatasid raskekujulise väsimuse all. Kerget ja keskmist väsimust ravim nii tugevasti ei mõjutanud.
„Kui uurimustöö, saab suuremat toetust järgnevatest uuringutest, siis võib Provigil saavutada Ameerika toidu-ja ravimiametilt loa väsimuse raviks vähihaigetel,“kinnitas Dr. Morrow.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.